Відкрити у Черкасах пункт прийому масок і рукавичок. Петицію підтримали містяни

Через карантинні заходи кожен змушений використовувати маски і рукавички. Проте здавати їх поки що нікуди

Створити пункти прийому використаних масок, респіраторів і гумових рукавичок. Петиція із таким проханням набрала необхідні 250 голосів. Тепер її розглянуть депутати міськради і вирішать, чи підтримувати пропозицію.

Автор петиції Юрій Черник пише, що через вимушений масковий режим на смітники можуть потрапити мільйони масок, респіраторів і рукавичок. Тому необхідна системна утилізація.

«Захисні маски та рукавички як предмети медичного застосування належать до класу небезпечних відходів. Всі вони виготовлені із синтетичних матеріалів і мають надзвичайно великий період розпаду (мова йде про століття). За умови перебування на смітниках ці відходи будуть отруювати атмосферу, ґрунти та ґрунтові води», – йдеться у петиції.

До слова, у Києві ще у середині травня гумові рукавички та медичні маски можна здати на утилізацію, викинувши їх у спеціальні контейнери. Після того, як контейнер заповнюється, його запаковують у поліетилен та доставляють на утилізацію. Це – спалювання у два етапи. Перший етап – при температурі 750-800 градусів. На другому етапі рештки спалюють при температурі 1200 градусів.