Прийнятий таємно за 10 хвилин: який вигляд має оновлений план забудови набережної

Багатопоперхівок в проекті таки поменшало

У п’ятницю, 28 липня, відбулося засідання виконкому Черкаської міської ради щодо забудови набережної. Нічого незвичного, проте відбувалося воно фактично таємно: без присутності журналістів та громадських активістів. На сайті не було жодної інформації про його проведення та порядку денного. За інформацією працівників прес-служби міськвиконкому, відповідне рішення ухвалювали «з голосу» за 10 хвилин.

Міський голова Анатолій Бондаренко у вівторок, 1 серпня, скликав прес-конференцію й намагався пояснити ситуацію з ухваленим планом забудови набережної.  Зокрема, він запевнив, що забудов у 150-метровій зоні не буде і жодних нових містобудівних планів не видадуть, поки на громадських слуханнях не ухвалять відповідного рішення. Анатолій Бондаренко переконував журналістів у тому, що про затвердження плану всім було відомо.

«Ніхто ж не має заперечень чи пропозицій стосовно плану», – сказав міський голова.

Директор департаменту архітектури містобудування та інспектування Артур Савін пояснює, що затвердження плану набережної обійшлося без дискусій. Мовляв, не було заперечень і пропозицій щодо нового генерального плану. Було одне, і то – несуттєве.

«Усім було відомо про те, що план будуть затверджувати», – сказав Артур Савін. Кого саме він має на увазі під словом «усі» – не пояснює.

«Ми намагалися якомога швидше передати цей затверджений детальний план розробнику (ТОВ «Інститут Харківпроект» – ред). Зараз він вносить розрахунки. Наприклад, він наполягає, що має бути багатоповерхова забудова (понад 5 поверхів) – тобто хоче зменшити площу за рахунок збільшення поверхів, щоб була панорама на Дніпро й місто. Нам повинні відправити повністю скореговані креслення, і ми далі будемо розробляти план, не зриваючи графік подання пропозицій до бюджету України», – каже він.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко представив журналістам перспективний генеральний план забудови між автодорогами М-16 і вантажним портом.

Площа житлової забудови складатиме 8,7 га – земельні ділянки зменшили на 4 га, порівняно з попередньою версією плану. Передбачається будівництво Навчально-виховного комплексу – 1,62 га.  Крім садочка, в цьому приміщенні може бути ще й початкова школа. Ще 2 га виділили під три багатоповерхових паркінги. Додатково – стоянка для відвідувачів рекреаційної зони.

Відповідно до плану, повністю оновлять території: облаштують нові пішохідні зони, літні театри, зони активного відпочинку та занять водними видами спорту. Передбачено й відкриття майданчиків для занять баскетболом, волейболом тощо.

У п’ятницю, 4 серпня, долю детального плану забудови набережної вирішуватимуть на сесії міської ради. Депутати можуть як затвердити його, так і скасувати.