Президент України підписав закон про вільний ринок землі

Вільно купувати та продавати землю можна буде з липня 2021 року

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує мораторій на землю в країні й дозволяє вільно продавати та купувати її. Цей закон Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року. 

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

Читайте також: «Вільний ринок землі – це добре чи погано»

Зокрема, законом передбачено, що з першого липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

Крім того, що закон забезпечить повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для громадян України, він сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

Джерело: Офіс Президента