Поза законом. Із супермаркетів зникнуть пластикові пакети

Із 1 січня 2022 року пластикові пакети пропонують заборонити в магазинах та ресторанах

12 листопада Верховна Рада прийняла за основу проект Закону України, що обмежує обіг пластикових пакетів в Україні. Законопроект забороняє з 1 січня 2022 року розповсюджувати пластикові пакети в об’єктах торгівлі та ресторанного господарства. За відповідне рішення проголосували 365 нардепів. Тепер його мають підтримати і у другому читанні.

Що пропонують заборонити?

  • Пластикові пакети, товщиною до 50 мкм (пакети-майки). В українських супермаркетах найбільше використовують пакети з товщиною стінки від 10 мкм до 50 мкм. Такі тонкі пакети у Європі вважаються найбільш шкідливими, бо їх важче переробити.
  • Оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.

Чому заборона стосується і оксобіорозкладних пластикових пакетів?

Оксобіорозкладні пакети, коли розкладаються, фрагментуються на дрібні частки, включаючи мікропластик. Це несе ще більший ризик для довкілля, тварин та людей.

На які пакети не поширюватимуться обмеження?

На надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікронів та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Чому важливо заборонити продаж пластикових пакетів?

  • Поліетиленові пакети забруднюють ґрунти, ліси, річки та моря.
  • Один мільйон птахів та 100 тисяч тварин щороку помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею.
  • Всього близько 6% від загального числа пакетів переробляються – решта роками лежить на сміттєзвалищах або ще гірше – серед природи.

Яка альтернатива пакетам?

  • Пакети та торбинки багаторазового використання.
  • Біорозкладні пакети.

А що Черкаси?

У липні містяни проголосували за петицію, що пропонувала заборонити в крамницях та супермаркетах Черкас використовувати поліетиленові пакети. Депутати міської ради її розглянули та підтримали. Втім, у проекті рішення зазначили, що міська влада не має права заборонити використовувати поліетиленові пакети. Вона може лише рекомендувати підприємцям зменшити їхнє використання та запропонувати покупцям альтернативу – біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини.

Читайте, як корсунчанка відучує людей від поліетилену і мотивує їх бути дружніми до довкілля