Повернути до життя. У Черкасах запрацював новий реабілітаційний центр для поранених воїнів

Безкоштовний для ветеранів війни

5 вересня у Черкасах відкрили реабілітаційний центр для воїнів АТО, які отримали травми під час війни на сході України. Оздоровитися у ньому можуть безкоштовно ветерани війни з будь-яких населених пунктів Черкащини. Зараз тут працюють шестеро лікарів: реабілітолог, терапевт, невропатолог, нарколог, гірудотерапевт та психолог.

Сергій Кузьміних, засновник реабілітаційного центру

Створювали центр 3 місяці і витратили на це майже 1 млн грн. Кошти взяли з Фонду Братів Кузьміних. Головна мета фонду – допомагати тим, хто отримав поранення в зоні бойових дій на сході України.

«До відкриття центру ми лікували бійців АТО за кордоном. Іноді лікування коштувало більше 100 тисяч доларів. Тому ми вирішили, що краще зробити реабілітаційний центр в Україні. В січні цього року  відкрили перший такий в Житомирі, а 5 вересня відкрили аналогічний в Черкасах. Зараз у нас відновлюються, крім військових, також хворі на ДЦП. Центр займається лікуванням опорної, нервової та психологічної систем. У кожного пацієнта – власна програма відновлення. Для когось це може бути 20 днів, а для когось – навіть 200», – розповідає співзасновник фонду Сергій Кузьміних.

Лікар-реабілітолог Надія

Зараз у центрі відновлюються шестеро військових. Лікар-реабілітолог Надія каже, що для неї займатися такими пацієнтами – це поклик. До цього вона працювала з інвалідами війни та афганцями.

«Насамперед ми вступаємо з хворими у психологічний контакт, а вже потім проводимо процедури. Після відновлення в центрі людина повертається до життя більш упевненою. До того ж, курс можна буде пройти повторно», – пояснює лікар-реабілітолог.

Володимир Руденко

Володимир Руденко служив у 25-тій повітрянодесантній бригаді, у серпні звільнився. Каже, що про центр дізнався від лікаря, який тут працює.

«У мене була дуже серйозна травма ноги і проблеми зі спиною. Займатися в центрі дуже зручно, бо тут я сам обираю час, коли приходити», – додає чоловік.

Новий реабілітаційний центр для воїнів АТО знаходиться за адресою: м. Черкаси вул. Благовісна, 169.

Нагадаємо, наприкінці 2014-го року у Черкасах відкривали Центр для реабілітації воїнів АТО на базі Черкаського обласного шпиталю.