«Поставили під загрозу життя людей», – міністр охорони здоров’я про дії черкаської влади

Максим Степанов обурений рішенням черкаського виконкому про послаблення карантину

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов сьогодні у Черкасах. Звідси він і провів свій щоденний ранковий брифінг. Міністр засудив дії черкаського виконкому, який учора практично зняв усі карантинні обмеження.

За словами Максима Степанова, всі карантинні заходи дали можливість уникнути піку захворюваності на коронавірус в Україні. Ми пішли зовсім іншим шляхом, ніж європейські країни, зокрема Іспанія й Італія.

«Ми розуміємо, що люди втомилися від карантину. Я ще раз хочу наголосити: ми щодня аналізуємо ситуацію і готуємо пом’якшення карантинних заходів вже з 11 травня. Всі ці пом’якшення і всі наші дії ґрунтуються на думці епідеміологів і вірусологів. 11 травня ми робитимемо пом’якшення, бо будемо впевнені, що вони не погіршать ситуацію», – зазначив міністр.

Те, що відбулося у Черкасах, коли виконком відкрив бізнес, може звести нанівець весь карантин, переконаний Максим Степанов.

«Це може призвести до катастрофічних наслідків. Діям влади дадуть відповідну оцінку, зокрема і правоохоронні органи. Я категорично засуджую такі дії, тому що поставлено під загрозу життя людей, які повірили владі і через послаблення можуть захворіти на коронавірус», – додав головний медик країни.