Погляд у майбутнє: у Черкасах розробляли стратегію міста на найближчі 10 років

На форумі громадяни разом з представниками влади сформулювали бачення, куди рухатися місту

23 вересня відбувся форум активних містян «Черкаси: погляд у майбутнє». Це стратегічна сесія, на якій громадяни разом із представниками влади розробляли стратегію розвитку Черкас до 2030-го року. Мета заходу – сформулювати бачення, куди рухатися місту в найближчі роки, які в нього пріоритети й цілі. Майже 150 осіб взяли участь у мозкових штурмах. Результатом цієї та наступних зустрічей має стати документ – стратегічні цілі міста.

«Це так само, як людина живе без цілі, мети в житті. Те саме відбувається з містом, коли воно живе без стратегії. Стратегія потрібна для того, щоб концентрувати ресурси на те, що важливо, витрачати їх на те, що потрібно містянам. Завдання стратегії: почути людей, зібрати банк ідей, проблем, які заважають їм жити щасливо в місті. Нагенерувати проекти, план дій із реалізації стратегії. І потім контролювати міську владу, політиків, які приходять на невеликий термін, щоб вони рухались в напрямку досягнення цих цілей», – каже один із організаторів заходу, директор Черкаської агенції регіонального розвитку Іван Подолян.

Форум відбувся у межах проекту «Публічна Політика» ВГО «Громадянська платформа Нова Країна».

Проведення стратегічних сесій як інструмент налагодження конструктивної взаємодії громадськості та місцевої влади Громадянська Платформа Нова Країна започаткувала у 2014 році. За 3,5 роки зусиллями регіональної команди Нової Країни такі заходи відбулися у 30 містах. Близько 10 тис. учасників долучилися до стратегування. Найбільш масштабні стратегічні сесії відбулися в Одесі (650 учасників), Дніпрі (500 учасників) та Миколаєві (400 учасників). Загалом учасники стратегічних сесій запропонували більше тисячі ідей щодо розвитку своїх міст, більше 40 з них вже втілили у реальних проектах.