«Підвеземо техніку й заблокуємо «Азот». Працівники «Черкасиобленерго» встановили намети під заводом

Більше двох місяців енергетики не отримують зарплату. Через «Азот»

Увечері 20 листопада працівники «Черкасиобленерго», які вже понад два місяці не отримували зарплату, вийшли на страйк і встановили наметове містечко під стінами заводу «Азот». Таким чином хотіли достукатися до керівництва підприємства, яке заборгувало близько півтора мільярда гривень за електроенергію. На додачу енергетики вимкнули ПК «Дружба Народів», що належить «Азоту».

Мітингувальники залишалися під заводом усю ніч. За словами начальника відділу економічної безпеки «Черкасиобленерго» Євгенія Лута, близько 5 ранку охоронці «Азоту» разом із директором Віталієм Скляровим порозкидали намети, забрали генератори та акустичну систему. Проте після цього люди не розійшлися по домівках і далі вимагали виплатити борг перед ПАТ «Черкасиобленерго».

«Ми прийняли рішення, щоб місто не вимикати від світла і тепла, прийшли сюди на безстрокову акцію протесту. Ми розмістили біля ПАТ «Азот» бочки і буржуйки, біля яких обігрівалися. Вже о 5 ранку, коли я від’їхав по своїх справах, мені передзвонили активісти і сказали, що охоронці від «Азоту» порозкидали намети, забрали генератори. А директор Скляров висловлювався нецензурно і сприяв ситуації. Це було нерівне протистояння: 40 осіб проти 10», – каже Євгеній  Лут.

Це все, що залишилося від наметового містечка. Фото Ігоря Єфімова

Він зазначив, якщо перемовини будуть в такому ракурсі, то вони зберуть 24 підрозділи по Черкаській області, підвезуть техніку і заблокують ПАТ «Азоту» роботу, поки ті не розрахуються з боргами.

«Ми підемо звідси лише в тому випадку, коли буде гарантія, що вони (ПАТ «Азот» – ред.) будуть сплачувати споживання поточної електроенергії та підуть на договір реструктуризації, який влаштовує державу і нас».

Фото Ігоря Єфімова
Мітингувальники гріються біля бочок із вогнем. Фото Ігоря Єфімова

Після обіду керівник «Азоту» Віталій Скляров зустрівся з головою правління «Черкасиобленерго» Олегом Самчуком. В результаті Олег Самчук повідомив, що ПАТ «Азот» заплатило  «Черкасиобленерго» 83,1 млн гривень заборгованості за вересень і жовтень за поточне споживання, а також 900 тисяч гривень за реактивну електричну енергію.

«Ми далі будемо обговорювати питання по заборгованості та реструктуризації. Ми домовились, що 22 листопада у Фонді Держмайна на 15:00 зберемося з представниками OSTCHEM, «Азоту», представниками облдержадміністрації та народними депутатами. У нас угода на відстрочення платежів по заборгованості перед ДП «Енергоринок» вже діє. Тобто нам потрібно, щоб ПАТ «Азот» виплатив борг, і ми зможемо повернути кошти ДП «Енергоринок». І тільки тоді ми зможемо нормально функціонувати і виплачувати заробітну плату.

Тому ми думаємо, що завтра домовленість про реструктуризацію боргу з ПАТ «Азот» буде кінцева», – сказав Олег Самчук.

У попередньому матеріалі ми писали про те, що працівникам «Черкасиобленерго» кілька місяців не платять зарплату.