Підприємство, яке підозрюють у привласненні грошей із бюджету, виграло торги на ремонт вулиці Волкова

Воно має відреконструювати 600 метрів дороги

На початку жовтня департамент економіки та розвитку Черкаської міськради оголосив торги на капітальний ремонт двох кварталів вулиці Волкова у Черкасах – від Чорновола до Різдвяної. Оголошена сума закупівлі – 6 млн 851 тис. грн.

Згідно з картою Google, довжина ділянки становить близько 600 метрів.  У тендерній документації вказано, що ремонт вулиці мають закінчити у вересні 2018 року.


Аукціон відбувся 12 жовтня. Участь у ньому взяли дві фірми – ТОВ «Главшляхбуд» і ТОВ «Лимож». Останнє підприємство запропонувало на 20 тис. грн меншу ціну, ніж «Главшляхбуд», – 6,8 млн грн.

 

ТОВ «Лимож» зареєстровано у травні 2010 року. Його статутний капітал – 884 гривні. За два останні роки «Лимож» виграло підрядів з черкаського та смілянського бюджетів на 44 млн грн – на послуги з поточного ремонту черкаських доріг, ремонт тротуарів та укладання плитки, капітальний ремонт вулиці Хоменка у Черкасах, а також капітальний ремонт двох вулиць у Смілі – Незалежності та Перемоги.

Ось на що ТОВ «Лимож» отримало гроші з бюджету

Засновником підприємства є Сергій Колесниченко. Ще одна його фірма «Колтех-транс» за останній рік виграла тендерів із міського бюджету на майже 12 млн грн.

І «Лимож» і «Колтех-транс» є фігурантами кримінальних проваджень, відкритих цього року. Обох підозрюють у розтраті бюджетних грошей.

У липні 2017 року слідчі Черкаського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 191 ч.3 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»). Ними встановлено, що за допомогою ряду фіктивних підприємств група осіб завищувала обсяги виконаних ремонтних робіт і цін на будівельні матеріали. Про це йдеться в ухвалі Соснівського районного суду від 11 вересня.

У ході досудового розслідування встановлено перелік фірм,  які входять до фінансово-промислової групи з привласнення бюджетних коштів.

Це підприємства Василя Колесниченка – ТОВ «Черкасишляхбуд-Плюс», ТОВ «Грін Таун 2016», ТОВ «Черкасишляхбуд», ТОВ «Колтех-Транс», ТОВ «Лимож».

Згідно з матеріалами слідства, керівники підприємства з метою привласнення бюджетних коштів залучили до злочинної схеми зареєстровані на підставних осіб наступні фірми – ПП «БІЛАШЕНКО Н.В», ТОВ «Інститут гідротехнічних робіт», ПП «АСМ-Респект», ПП «Ліпона».

ТОВ «Колтех-Транс» формує необґрунтований «податковий кредит» від вищевказаних суб’єктів господарювання за рахунок (безтоварного) придбання асфальтобетону, щебня, бітуму, гранвідсіву, бензину А-92, А-95, послуг автотранспорту, робіт із ремонту асфальтобетонного покриття.

За попередніми підрахунками прокурора Павлової А., учасники злочинної схеми протягом 2016-2017 років освоїли близько 30 млн грн, з яких привласнили більше 5 млн грн державних коштів.

Прокурор просила суддю надати дозвіл на тимчасовий доступ  до речей і документів, пов’язаних із виконанням робіт з поточного та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі в Черкасах ТОВ «Грін Таун» і ТОВ «Колтех-Транс». Суддя клопотання прокурора задовольнив і дозволив вилучити необхідні документи, які знаходяться у володінні КП «ЧЕЛУАШ».

Ремонт, якого не було

У серпні 2017 поліція порушила ще одне кримінальне провадження за тією ж статтею. У ньому йдеться про розтрату бюджетних грошей у 2016-му році на ремонті вулиці Нижня Горова у Черкасах. За нього з міського бюджету ТОВ «Лимож» заплатили майже 6,2 млн грн.

Вулиця Нижня Горова

Згідно з матеріалами слідства, департамент житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради заплатив ТОВ «Лимож» за ремонт, якого не було. Департамент видав довідку на ім’я ТОВ «Лимож», що роботи з ремонту Нижньої Горової надано в повному обсязі і що претензій до підрядника немає.

У судовій ухвалі сказано: «проведеним візуальним оглядом дорожного покриття по вул. Нижня Горова в м. Черкаси, встановлено, що жодних робіт з ремонту вулично-дорожної мережі (поточний ремонт дорожнього покриття) не виконувалося».

Заради справедливості зазначимо, що конкурент ТОВ «Лимож» на торгах із реконструкції вулиці Волкова теж фігурує в кримінальному провадженні через розтрату бюджетних грошей.

Слідство встановило, що гроші, які отримало ТОВ «Главшляхбуд» за рахунок бюджету, конвертуються у готівку з метою подальшого їх привласнення через фіктивні суб’єкти господарювання, зареєстрованих на підставних осіб.

За попередніми підрахунками слідства, учасники злочинної схеми протягом 2016-2017 років освоїли близько 100 млн грн з бюджету, з яких привласнили більше 20 млн грн.

За останні два роки «Главшляхбуд» виграв тендерів на 338 млн грн.

Ось на що «Главшляхбуд» отримував гроші з бюджету

20 жовтня у системі «Прозорро» опубліковано намір укласти договір із ТОВ «Лимож». Наразі його не підписали.

При підготовці матеріалу використано дані аналітичної системи Youcontrol.