Одне питання. Чим черкащани відрізняються від жителів інших міст?


Люди різного віку й професій відповідають на одне запитання про наше місто


Українці не скрізь однакові. У кожному місті різний плин часу, а в містян – погляди на життя. В одному місті всі кудись поспішають, в іншому живуть неквапливо. Одні уважніші до оточення, інші більше зосереджені на собі. Ми запитали, чим черкащани інакші від жителів інших міст.
Ірина Куйбеда
32 роки, телеведуча
Перше враження від Черкас і містян – відкритість і доброзичливість. Доти я жила на Луганщині, де люди більше дотримуються принципу «Мій дім – моя фортеця», і ставляться до інших з осторогою.

Другий момент, на який звернула увагу, – багато молоді серед депутатів та чиновників. Приємно, що молодь активна і не лишається осторонь міського життя. В містах, де я жила доти, серед тих, хто ухвалює рішення, частіше були багаторічні директори шахт, заводів.

Серед мінусів помітила полохливість містян перед негараздами. Кожна проблема ніби одразу вибиває з колії: «О, Боже, транспорт не ходить два дні, це що тепер – пішки ходити?».

Наталія Ярошенко
23 роки, вчителька англійської мови
Черкащани, порівнюючи з північно-східними українцями, більш свідомі. Це виявляється у багатьох сферах – від особистої культури мовлення до сервісу. Залишаючи Черкащину, не вистачає щирості у проявах емоцій та бажання змінюватися – цьому регіону це притаманно значно більше, ніж на Харківщині. Хоча усілякі зміни у регіоні відбуваються теж поступово, проте і наслідки локально важливіші.
Микола Кудрявцев
41 рік, адвокат
Черкащани відрізняються від жителів інших міст меншим відчуттям самоідентичності. Але це залежить від того, з ким саме порівнювати. До того ж, жителі Черкас відрізняються величезним розчаруванням місцевою владою за роки, вінегретом у головах щодо політичних уподобань. У них можуть уживатися голосування на соцопитуваннях за, умовно, «Батьківщину» на місцевому рівні і «Опозиційна платформа – За життя» на регіональному чи навпаки.

Мар'яна Уланова
23 роки, ком'юніті-менеджерка

В Черкасах майже всі говорять суржиком. Навіть тоді, коли думають, що говорять не суржиком, а чистою українською чи російською мовами.

На відміну від жителів Запоріжжя і Львова, в Черкасах люди розслабленіші і спокійніші. Тут мало хто поспішає. А ще люди дуже часто ходять на річку. У них є час на відпочинок.
Людмила Фіть
42 роки, адміністраторка книгарні
Ми не віримо в себе. Часто махаємо рукою зі словами «та це ж Черкаси, тут усе так». З іншого боку, ми миримося покірно із тим, з чим західні області активно борються: з неповагою до себе, з нехтуванням нашої думки і потреб.

Віталій Андрієць
35 років, керівник майстерні
У Черкасах дуже багато людей, які небайдужі до міста. Це відчувається з перших місяців перебування. Нас як переселенців дуже тепло прийняли і вже п'ять років я з радістю спостерігаю, як різні люди і компанії вкладають себе в місто. В Луганську більше очікували дій від влади.

Якщо тебе запросили в гості у Черкасах, це одноразова подія, яка нічого не несе, крім бажання провести разом час тут і зараз. Це просто приємний вечір.
У Луганську це пропозиція товарищувати довго і постійно.

Ще черкащани більше відкриті до релігії. Я відвідую протестантську церкву. У Черкасах – це одна із церков міста. У більш комуністичному Луганську – це секта.

Світлана Задоровська
41 рік, фотографиня
Я мешкала у трьох містах – Черкаси, Київ, Львів і багато подорожувала, тому в мене склалося враження, що черкащани відрізняються своєю пасивністю, небажанням розвиватися та позицією «краще синиця в руках...» Крім громадських активістів, які намагаються змінити місто на краще.