В епіцентрі коронавірусу. Як живеться в Нью-Йорку під час карантину

Спостереження черкащанина, який живе в Нью-Йорку

Рекордні 100 тисяч інфікованих коронавірусом зареєстрували в Нью-Йорку. За один день від covid-19 померли майже 800 людей. А США є світовим лідером захворювання. Черкащанин Павло Ткаченко, який живе в Нью-Йорку, розказав, як це – жити в епіцентрі коронавірусу та чи дійсно все так погано.

Павло Ткаченко живе в Нью-Йорку уже п’ять років. У свої тридцять він має невеличку студію та креативну команду. З нею створює анімаційну графіку. У вільний час хлопець займається боксом та подорожує.

Читайте також: «Місто, в якому легко загубити себе». Як це – жити у Нью-Йорку»

«Коронавірус здається чимось далеким навіть тут»

У штаті Нью-Йорк живе офіційно 20 мільйонів людей і невідомо, скільки без документів. Тут багато бідного населення, яке завжди мало серйозні проблеми зі здоров’ям. Такі люди погано харчуються та не ведуть активний спосіб життя.

Щодня в Нью-Йорку помирає близько 500 людей від різних хвороб. Covid-19 просто додався до списку. Але через те, що в новинах говорять тільки про коронавірус, здається, що люди тільки від нього й помирають зараз.

Моя подруга працює медсестрою. Розповідає, що в лікарні зараз тільки пацієнти з коронавірусом. Але я не знаю жодної людини, хворої на covid-19. Мої друзі та знайомі, крім тих, хто працює в лікарнях, теж. Тому це здається чимось далеким навіть тут, де кількість випадків рекордна серед всього світу. Якби я не читав новини й не слухав, що говорить подруга, то й не знав би, що в Нью-Йорку така складна ситуація.

«Заклади закриваються, а люди щодня втрачають роботу»

Багато підприємців адаптувалися до нових правил, тому я б не сказав, що доводиться багато в чому себе обмежувати. Зранку можна взяти каву з собою в улюбленій кафешці, без проблем замовити їжу з будь-якого ресторану додому. Навіть в деяких барах можна взяти коктейль to go. Оплата завжди безконтактна і з дотриманням дистанції.

Але багато закладів закриваються, а люди щодня втрачають роботу. Ми з друзями допомагаємо малому бізнесу. Купуємо в них що-небудь, навіть якщо це не дуже нам потрібно. Також лишаємо великі чайові, щоб вони протрималися на плаву під час карантину. А один мій друг, який має бар, за свій рахунок закуповує продукти. Будь-хто може зайти й отримати їжу безкоштовно. Так він допомагає людям, які залишилися без роботи і не можуть дозволити собі найнеобхідніше.

Мій бізнес не постраждав. Я створюю анімаційні ролики, тому не залежу від місця. Зараз працюю з дому. Для традиційного відео продакшну потрібно працювати з командою на локації, що зараз неможливо. А анімацію можна робити вдома, тому до нас і звертаються.

«Змусити нью-йорківців сидіти вдома – не просте завдання»

Звісно, всі громадські заклади закриті, як і скрізь у світі, а більшість людей не виходять з дому. Але є й ті, які не сприймають вірус серйозно. І їх чимало. Парки і сквери переповнені людьми, особливо, коли хороша погода. Люди виходять на пробіжки, займаються йогою чи просто прогулюються. Змусити нью-йорківців сидіти вдома – не просте завдання.

Моє життя, звичайно, змінилося. Все, чого потребую, тепер замовляю через онлайн-сервіси. Звісно, це не ідеально, але для тимчасового варіанту зовсім не погано. Є люди, які проводять майстер-класи, уроки фітнесу та навіть боксу онлайн. Розвиватися і вчитися ніколи не було так легко, як зараз.

Попри карантин і ризик інфікування, я продовжую бачитися з друзями, щоб мати живе спілкування. Але тепер ми в масках та на потрібній відстані одне від одного.

У такі часи розумієш, як мало насправді треба людині, щоб повноцінно жити і бути щасливим. 

Фотографії Павла Ткаченка