Незаконне зведення багатоповерхівки у Черкасах обійшлося місту у 10 мільйонів

Чиновники міськради, зловживаючи владою, дали дозвіл на будівництво

Правоохоронці виявили факт протиправної діяльності службових осіб Черкаської міської ради. Внаслідок їхній дій забудовник розпочав незаконне будівництво багатоповерхового будинку по вулиці Героїв Дніпра. Про це повідомляють у департаменті захисту економіки Національної поліції України.

Відповідно до генплану міста, на ділянці по вулиці Героїв Дніпра дозволялося будувати малогабаритні об’єкти. Проте керівник управління планування та архітектури департаменту архітектури, містобудування та інспектування міської ради видав документ, яким змінювалися містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.

А директор цього департаменту, попри встановлені вимоги та рішення міської ради, видав наказ, яким затвердив містобудівні умови та обмеження земельних ділянок на користь забудовника.

Це дозволило підприємцю розпочати будівництво багатоповерхового будинку.

Незаконні дії посадовців завдали збитків громаді Черкас на суму понад 10 мільйонів гривень, адже після введення в експлуатацію об’єктів будівництва земельна ділянка вибуде із комунальної власності на користь забудовника.

Наразі про підозру у вчиненні злочину (зловживання владою або службовим становищем) повідомлено керівникові управління цього департаменту.

Правоохоронці проводять подальші слідчо-оперативні заходи з метою встановлення всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Як повідомляло Громадське, 16 листопада очільника департаменту архітектури, містобудування та інспектування міськради Артура Савіна затримали на хабарі у понад сто тисяч гривень. Йому повідомили про підозру за ч. 2. ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.