Небезпечна дорога: у Черкасах перевізник скоротив маршрут, щоб не ризикувати пасажирами

Маршрутка №21 вже не заїжджає на вулицю Героїв Дніпра

Новеньке асфальтне покриття, сучасну велодоріжку та зручні тротуари обіцяла облаштувати міська влада на вулиці Героїв Дніпра. Проте за два роки повністю її реконструювати не вдалося. Останній відрізок дороги – від Сержанта Смірнова до Козацької – так і залишився з ямами. Не дочекавшись, поки сюди прийде покращення, перевізник відмовився їздити дорогою через незадовільний стан покриття.

До 2014 року автобусний маршрут №21 пролягав від вулиці Пацаєва до річкового вокзалу. Утім освітяни звернулася до владців, щоб маршрут продовжили на кілька кварталів, аби учням було зручно діставатися до шкіл № 31 і 33. На такі зміни пристав виконавчий комітет та ухвалив відповідне рішення.

Однак минулого тижня перевізник ПрАТ «Черкасиавтотранс» вніс зміни до свого графіку руху та відмовився їхати до «Моллі», скоротивши маршрут до зупинки «Хвиля». Причину пояснив незадовільним станом дорожнього покриття на вулиці Героїв Дніпра. Попередження для пасажирів він розклеїв на зупинках.

Управління транспорту міськради наразі веде перемовини із перевізником, щоб він відновив затверджену раніше схему руху. Натомість керівництво ПрАТ «Черкасиавтотранс» звернулося до чиновників із проханням провести ремонт вказаної ділянки дороги.

«Змусити перевізника виконувати рейси, які наражають на небезпеку пасажирів, управління транспорту не може. Розглянувши стан проїжджої частини дороги, візуально видно, що від Козацької в бік Сержанта Смірнова стан дорожнього покриття значно гірший, тому рухаючись до магазину «Моллі» автобусний маршрут №21 змушений виїжджати на смугу зустрічного руху», – пояснюють Громадському в управлінні транспорту департаменту ЖКК міської ради.

Управління транспорту вже звернулося до керівництва комунального підприємства «ЧЕЛУАШ», щоб те провело аварійний ремонт цієї ділянки дороги.

Після проведення ямкового ремонту на вулиці Героїв Дніпра (між Козацькою та Сержанта Смірнова) автобусний маршрут №21 повернеться до звичної схеми руху, переконують чиновники.

Карати перевізника за самовільну зміну руху у міськраді не збираються. Там також сподіваються, що його приклад не наслідуватимуть й інші перевізники.

«Цією вулицею їздять ще й автобусні маршрути 20 (Митниця –вулиця Руставі) та 33 (Річковий вокзал – вулиця Руставі) лише в одному напрямку, саме тією стороною, де дорога в кращому стані. Сподіваємося, що підстав для створення ще одного такого прецеденту немає. Утім, якщо ремонт дорожнього покриття так і не буде проведений, питання залишається відкритим», – додають у профільному департаменті.

Тим часом міський голова Анатолій Бондаренко вчергове сказав: реконструкція вулиці Героїв Дніпра є одним із пріоритетів у роботі міської влади

«Черкащани гідні мати якісні дороги і тротуари, освітлення та всі умови для зручного сімейного відпочинку. І завдання міської влади – це забезпечити», – зауважує він.

Ремонтують Героїв Дніпра вже не один рік

Про кардинальне перетворення вулиці Героїв Дніпра заговорили ще у 2015 році. Тодішній міський голова Сергій Одарич навіть проводив громадські слухання, щоб почути, якою жителі Черкас хочуть бачити вулицю. Тоді черкасці висловилися за рекреаційне майбутнє набережної.

Довгоочікувана реконструкція вулиці стартувала лише у 2016 році. До сьогодні підряднику ПП «Дорстрой» вдалося зробити дві черги: від вулиці Жужоми до Сержанта Смірнова. Ще цьогоріч навесні нині відсторонений директор департаменту архітектури Артур Савін анонсував швидкий початок робіт на третій черзі. Потім підготовчі роботи із літа відтермінували на осінь. Восени до цієї ділянки дороги ремонтники так і не дісталися.

«Проектування реконструкції вулиці Героїв Дніпра (від Сержанта Смірнова до Козацької) тривало протягом першої половини 2017 року. У зв’язку зі змінами в законодавстві виникла необхідність здійснення комплексної експертизи проекту реконструкції вулиці. Після отримання позитивного висновку експертів у жовтні оголосили початок процедури публічної закупівлі робіт з реконструкції вулиці Героїв Дніпра. За результатами тендерної процедури 16 листопада укладено договір підряду. 27 листопада департамент отримав дозвіл на виконання будівельних робіт», – пояснює в. о. директора департаменту архітектури та містобудування міськради Віктор Панченко.

Тендер на реконструкцію третьої черги знову виграло ПП «Дорстрой». Підрядник планує реалізувати увесь комплекс робіт до листопада 2018-го. Цьогоріч принаймні мають розпочати підготовчі роботи, зокрема укладання зливової каналізації.

За проектом загальна протяжність цієї ділянки дороги складає 950 метрів, ширина проїжджої частини – 13 метрів. З обох боків облаштують тротуари завширшки 3,2 – 3,6 метрів, а з боку Дніпра – велодоріжку, шириною у три метри. Також вздовж усієї вулиці планують провести освітлення, здійснити озеленення та благоустрій захисних зон.

Загальна вартість реконструкції третьої черги складає майже 42 мільйони. З них 2,75 мільйона передбачено виділити до кінця 2017-го, решту – у наступному році.

Раніше Громадське повідомляло, що на транспорту реформу у Черкасах немає грошей.