На візку по снігу. Доступність Черкас узимку

Як містом пересуваються люди з інвалідністю та мами з візочками

У другому випуску програми «Необмежені» ми досліджуємо Черкаси на доступність узимку. Наскільки комфортно людям на візку пересуватися засніженими тротуарами? А мамам із візочками?

Віталій Середенко пересувається на візку. Він активіст, член комітету доступності людей з інвалідністю. Чоловікові подобається займатися громадською діяльністю і допомагати людям. Узимку Віталій відчуває себе замкненим у власній домівці, тому що не може пересуватися слизькими тротуарами. Зараз чоловік проживає у спеціалізованому будинку для людей із інвалідністю, що пристосований для їхніх потреб. Але далеко від’їхати від нього Віталій не може.

«Зараз я відрізаний від усього міста й нікуди не можу дістатися, тому що надворі лід, колеса прокручуються, я стою на місці, а у візка щеплення немає. Тобто до аптеки чи магазину я не маю змоги доїхати. А соціальні служби ніби взагалі відсутні. Жодного дзвінка від них не було до мене: «Можливо, вам щось потрібно?». Зараз вся моя допомога і опора – це дружина», – каже Віталій.

Черкащанка Валерія Цимбал веде в інстаграмі відеоблог для жінок. Віднедавна вона стала мамою. Валерія рідко користується візочком для дитини, тому що пересуватися з ним по засніжених і слизьких тротуарах важко, а обладнаних пандусами будівель – обмаль.

«Складніше всього мені було на сходинках, тому що наш візок важкий і його підняти досить нелегко. Я б дуже хотіла, щоб в Черкасах взимку особливо звертали увагу на очищення тротуарів. А ще б хотілося, аби бордюри не були такими високими. І звичайно, заклади, мої улюблені, поставте, будь ласка, пандуси, щоб мамам із візочками і людям із інвалідністю було комфортно до вас заїжджати», – каже Валерія.