На суспільній телерадіокомпанії Черкащини може змінитися керівництво

7 листопада стартує конкурс на посади менеджера та продюсера

Уже наприкінці року суспільне мовлення Черкащини може очолити новий керівник. 7 листопада заплановано оголошення конкурсу на нові керівні посади філій ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» – менеджера і продюсера.

Після оголошення конкурсу у претендентів буде 10 днів на подачу документів. Попередній відбір претендентів і конкурс триватимуть протягом 30 днів. Таким чином до середини грудня розраховують отримати нових керівників на філіях Суспільного.

До майбутніх менеджерів філій висувають такі вимоги:

  • вища юридична або/і економічна освіта, або вища освіта у галузі управління;
  • знання Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», Статуту ПАТ «НСТУ», іншого законодавства в сфері телерадіомовлення та Стратегії розвитку ПАТ «НСТУ»;
  • досвід роботи на керівних посадах або в сфері управлінні проектами не менше 3-х років;
  • відсутність судимостей, відкритих кримінальних проваджень.

Вимоги до продюсерів філій:

  • вища освіта;
  • знання Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», Статуту ПАТ «НСТУ», іншого законодавства в сфері телерадіомовлення та Стратегії розвитку ПАТ «НСТУ»;
  • досвід роботи зі створення мультимедійного контенту для різних платформ (радіо, ТБ, інтернет) на керівних посадах (виконавчий продюсер/керівник проекту/головний редактор) не менше 3-х років;
  • відсутність судимостей, відкритих кримінальних проваджень.

Наразі директором філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» є 60-річний Михайло Калініченко. Він має кілька вищих освіт, нагороджений літературними преміями, державними та церковними відзнаками.

На місцевих виборах у 2015 році він мав досить амбітні плани та хотів стати обласним депутатом. Балотувався від Блоку Петра Порошенка по округу 47, що на Чигиринщині. Тоді спостерігачі «Опори» повідомляли про порушення з його боку. Зокрема він проводив агітацію у навчальних закладах під видом творчих зустрічей.

Варто зазначити, що свого часу, у період із 1998 по 2010 роки, він уже керував обласною телерадіокомпанією.

Особистість Михайла Калініченка досить неоднозначна. Так, коли у 2010 році Сергія Тулуба призначили на посаду очільника області, Михайло Калініченко співав йому дифірамби та навіть присвятив вірша:

Ось збурює Черкащину святу
Глави Указ великої держави
Про земляка, світлу землю ту
Він посланий здійснити славні справи.

Настромлює увесь чиновний рід
Представлення іде, в великій залі
В простій промові відчуваєм слід
Прабатьківської вічної моралі.

Пройшов він шлях достойної доби
В зарубках його дух міцнів в надіях
Характер загартованим зробив
Позиція нортує у подіях.

Натура, темперамент, вдача-твердь
Створили образ Тулуба, козачий
Він енергетику на плечах своїх пер
Вугіллям Україну всю постачив.

Ця праця у нестерп, а Він ішов
До слави йшов героєм, став звитяжним
В житті немало труднощів зборов
Заскромний, з людьми, як завше, зважний.

Тепер Черкащина, тепер духовний край
Тепер земляцтво буде у контролі
Тепер ти наш, ти наший стиль пізнай
І щастям огортай черкаські долі.

У нас надія, певність, мрії плеск
І сподівання з іменем Тулуба
Зроби реформи і запали ти блеск
Черкаській стороні! Вона була, щоб люба!

Проте свою риторику Калініченко швидко змінив, коли його звільнили. Тоді він заявляв, що Тулуб чинить тиск на свободу слова, подав позов до суду та сподівався поновитися на посаді. Проте протягом наступних трьох років йому так і не вдалося цього зробити.

У період із 2010-2013 року керівники «Росі» змінювалися один за одним. Так, у серпні 2010 року очільником ЧОДТРК без конкурсу призначили Юрія Уздеміра. Він був давнім другом Тулуба та працював разом із ним у Харцизьку. На посаді він пропрацював півтора року.

Юрій Уздемір

За ним «Рось» очолила Лариса Єфремова із Запоріжжя. Вона покерувала телекомпанією трохи більше року і у травні 2013 року пішла через конфлікт. Не змогла знайти спільної мови Єфремова як із колективом телерадіокомпанії, так і з Сергієм Тулубом. За її словами, голова ОДА порушив домовленості щодо технічного оснащення компанії.

Лариса Єфремова

У червні 2013 року її на посаді змінив Олександр Трухманов. На нього покладали чималі сподівання, оскільки до призначення він працював шеф-продюсером «ТСН», ТРК «Студія 1+1» та виконавчим продюсером ТРК «Тві». Після піврічного керування Трухманова звільнили. Він, як і його попередники, не знайшов спільної мови з колективом «Росі». Підлеглі назвали його «неадекватною людиною».

Олександр Трухманов

У березні 2014 року Махайла Калініченка знову призначили гендиректором обласної державної телерадіокомпанії «Рось», яка у подальшому і була реорганізована у філію ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція».