Міська рада скасувала своє рішення про забудову Соснівки

2 березня депутати Черкаської міськради скасували рішення, яке дозволяло побудувати в Соснівці багатоповерхівки

За проголосувало 27 депутатів та міський голова, 7 – утрималося. Троє депутатів проголосували «проти»: це Володимир Бурячинський, Микола Мирза та Костянтин Чернецький.

Мова йде про рішення Черкаської міської ради від 22 грудня 2016 року № 2-1591 «Про внесення змін до детального плану території між вулицями Дахнівська, Соснівська та автодороги Н-16 в місті Черкаси». Зміни, внесені рішенням, експертизи не пройшли та не виносилися на громадські слухання.

Попереднє рішення не відповідає закону. Питання були згруповані і депутати не розібралися, тому за забудову і проголосували, пояснює депутат від фракції «Самопоміч» Олександр Романов.

– Цим рішенням ми не забороняємо будувати в Соснівці, а просто призупиняємо незаконне будівництво багатоповерхівок. Тепер забудовник багатоповерхівок мусить діяти в рамках закону, – каже він.

Голова фракції ВО «Черкащани» Павло Карась голосував за скасування рішення. Каже, що громадські слухання жителі Соснівки все одно можуть провести:

«На них вони мусять вирішити, яким же буде їхній мікрорайон. На мою думку, там не мусить бути багатоповерхівок, але розвивати район треба. Наприклад, там можна будувати оздоровчі заклади або парк».

Депутат від «Блоку Петра Порошенка» Костянтин Чернецький пояснює, чому виступає за будівництво в Соснівці:

«Громадськість каже, що їй потрібні дерева і не потрібна розбудова міста. А я вважаю, що навпаки – варто розбудовувати Черкаси. До того ж, багатоповерхівки планували звестина місці смітника. Ми ж не можемо вказувати інвестору, в що йому вкладати гроші».

Нагадаємо, на березі Дніпра планували побудувати житловий комплекс для 2 000 осіб. Черкаське приватне підприємство «Міськбуд-плюс» хотіло звести посеред Соснівки три 21-поверхові будинки, одну 12-ти та 16-поверхівку, декілька десятків котеджів, а також магазини, клуби й гаражі. Чимало черкащан виступили проти забудови.