Без неї – нікуди. Як правильно носити маску

Перевірте, чи правильно ви носите свою маску

6 квітня в Україні почали діяти нові карантинні обмеження. Відповідно до них в усіх громадських місцях треба носити маску чи респіратор. Такий захист потрібен, щоб зупинити поширення коронавірусу в країні. Проте маска не допоможе, якщо її неправильно носити.

Для чого обов’язковий масковий режим

Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдження коронавірусу, всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню людей, які вас оточують. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

Як правильно надягати медичну маску

Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину. Маску слід змінювати щойно вона стала вологою або щочотири години. Одноразову маску не можна використовувати повторно.

Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Бо все, що потрапило на неї після чийогось кашлю чи чхання, переходить на ваші руки. У такому разі помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.

Як знімати маску

Не торкайтеся до її зовнішньої поверхні – зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

Якщо доторкнулися до використаної маски, вимийте руки з милом або обробіть їх антисептиком.

Як правильно носити медичну маску