«Майстерня міста». У Черкасах вирішать, що робити з територією біля Краєзнавчого музею

Фонтан згодом може перетворитися на новий простір для проведення культурних заходів

Із 1 по 8 липня у Черкасах відбудеться «Майстерня міста». Це проект громадських ініціатив, де самі черкасці вирішать, яким має стати фонтан біля музею.

Три подруги Олена Окунєва, Аня Мигаль і Даша Подолян виграли грант на проведення «Майстерні міста» у Черкасах. Дівчата хочуть познайомити між собою людей, які готові до змін. Побудувати діалог між громадськими активістами, дизайнерами, архітекторами та представниками бізнесу й влади. Для того, щоб ідеї, напрацьовані активістами, втілити у майбутньому.

Зараз фонтан біля музею відомий черкащанам, як місце, де збирається неформальна молодь для відпочинку. Після того, як активісти представлять свої проекти розбудови території та разом з архітекторами оберуть найкращі, планують повністю реконструювати це місце. Вірогідно, це вже буде не фонтан. Адже прямо під ним розташовані фонди музею, які може затопити. До того ж, знову провести воду – це надто затратно. А музей таких ресурсів не має. Саме такі складнощі намагатимуться виявити на «Майстерні», щоб архітектурні проекти були реалістичними. Тому фонтан згодом може перетворитися на новий простір для проведення культурних заходів.

Декілька років тому міська влада передала фонтан на баланс музею. Тепер будь-яке фінансування можливе тільки через музей. Тому активісти не можуть звертатися за фінансуванням ні на «Громадський бюджет», ні в міську адміністрацію. Зараз організаторки сподіваються на співпрацю з обласною владою. Адже музей підпорядкований саме обласній владі.

Даша Подолян каже, що музей та його площа цінні із архітектурної точки зору.

«Думаю, що ця споруда дійсно красива. Незважаючи на те, що вона збудована в радянський час і в досить радянському стилі», –говорить активістка. За її словами, цю територію потрібно переосмислювати:  тут знаходиться Пагорб Слави і чудовий краєвид на Дніпро. Проте поклоніння Батьківщині-матері вже немає і, скоріше за все, в майбутньому не з’явиться. Тому треба думати, що робити з цим простором, щоб майбутнє покоління могло також його використовувати.

Усі вісім днів відбуватиметься розважальна програма, лекції та ігри для дітей. Серед запрошених лекторів – лондонський архітектор, який поділиться досвідом реалізації закордонних проектів. Діти від 8 до 15 років протягом тижня будуть досліджувати фонтан і генерувати ідеї для нього. Детальнішу програму можна переглянути на сторінці «Майстерні міста» у Фейсбуці.

Головною темою обговорень буде фонтан і площа біля музею, але на лекторії обговорять різні теми, які стосуватимуться усього міста. Організатори хочуть, щоб жителі інших мікрорайонів приходили на обговорення зі своїми ідеями і знаходили можливості їх реалізувати.

На «майстерні» відбуватимуться вуличні співи, танці, кіноперегляди, заняття з дітьми. Активістки сподіваються, що контакти, які виникнуть між учасниками за ці дні, стануть корисними для реалізації інших проектів у Черкасах.

«Хочеться щоб люди більше долучалися до міського розвитку. Щоб зона впливу і інтересу людей не обмежувалася лише роботою і квартирою, щоб люди виходили в місто та відчували своє право на нього і свої можливості та відповідальність», – говорить Даша Подолян.