Одне питання.
Ким черкащани можуть пишатися і чому?

Люди різних професій, віку й статі відповідають на одне запитання про наше місто
Черкащина – це край Богдана і Тараса. Так склалося, що саме Хмельницький і Шевченко асоціюються із нашим регіоном. А як щодо Черкас? Хто творив наше місто у минулому та робить його кращим зараз? Ми запитали про це у жителів міста.
Максим Михлик
47 років, голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України
Звичайно, це поет Василь Симоненко, який хоч і не народився тут, але творив саме в Черкасах. Також тут народився видатний кінорежисер Юрій Іллєнко, який подарував нам шедевр «Білий птах з чорною ознакою».

В армії УНР боролись уславлені полковники Шраменко, Цимбалюк, Силенко-Кравець.

У повоєнний час Черкаси активно розбудовувалися. Приємно згадати, що до цього процесу долучився і мій дід Володимир Кірілін. Він з нуля створив транспортну систему міста і довгий час працював головою виборчої комісій Черкас. Мабуть, це вплинуло і на вибір моєї професії.

Сучасні Черкаси подарували Україні багато талантів. Серед них – музикант Хливнюк, письменники Карпа і Чех, футболіст Миколенко та інші. Далі буде.
Юлія Нечипоренко
29 років, СММниця
Черкаси – компактне місто. І часто люди називають його «великим селом», бо всі всіх знають. Вважаю, що у нас багато талановитих і класних містян. Пишатись є ким. Сергій Куліш – топовий спортсмен світу із кульової стрільби, призер Олімпійських ігор. Антон Скачков – призер Паралімпіади, легкоатлет.

Подружжя Олександра і Микола Теліженки – талановиті майстри, які відроджують цікавість людей до українського мистецтва. Михайло Сиволап – історик, хранитель минувшини Черкащини, чоловік-енциклопедія. Оля Касьянова – людина-свято, благодійниця і одна із найвпливовіших жінок міста.
Іван Подолян
37 років, засновник Черкаської школи підприємництва СМРНК
Сергій Крашенінніков – більше 20 років організовує джазові фестивалі в Черкасах.

Максим Оробець – чемпіон, хореограф та власник танцювальної студії «MaxDance».

Таня Черевань – художниця.

Людмила Фіть – засновниця Черкаського книжкового фестивалю

Брати Юрій і Нік Курати – засновники GeekHub, унікального для України освітнього проєкту.
Сніжана Калюжна
38 років, журналістка, майстриня
Мені як філологині першим на думку спадає Василь Симоненко. З більш давніх історичних персоналій можна згадати першого козацького ватажка Дмитра Байду-Вишневецького, на честь якого нині названа одна з вулиць, та Остафія Дашкевича, який був старостою і дбав про наше місто (принаймні так пишуть історики).

Із містом тісно пов'язані біографії артисток Марії Заньковецької та Раїси Кириченко. Однак вони не народилися в Черкасах, а тільки певний час жили тут. От хто народився і присвятив життя вивченню історії Черкас та архітектури зокрема, то це наш сучасник, мій колега Борис Юхно. Його книги «Черкаські місторії» та «Пазли» демонструють любов до рідного міста.
Макс Тимчій
31 рік, айтішник, ідейний засновник «Проєкту «Р.І.Д.»
Можу відзначити Андрія Гусака – фізика, який входить у сотню найбільш цитованих науковців України. Він працює в Черкаському національному університеті. Його запрошують викладати за кордоном.

Віталій Волошин – майстер спорту з легкої атлетики, багаторазовий призер всеукраїнських змагань.
Олександр Гуменний
43 роки, актор черкаського драмтеатру
Як на мене, у першу чергу черкащани можуть і мають пишатися нашими захисниками, живими і загиблими у АТО. Зокрема серед загиблих: В'ячеслав Галва, Володимир Ложешніков, Євген Подолянчук.

Можна пишатися нашими волонтерами, які допомагають хлопцям на сході, – Лариса Когут, Оксана Циганок, В'ячеслав Скічко...

Звичайно, це неповний перелік.