Дороги, дороги й ще раз дороги. Куди витрачають бюджет Черкас

Досліджуємо, хто з компаній – улюбленець міської ради і отримав найбільше грошей у 2018-2019 роках

Ми з вами дуже уважно ставимося до витрачання власних грошей. Якщо ж ідеться про бюджет міста, то для багатьох – це щось далеке й абстрактне. Хоча міська казна складається лише з наших грошей – тих, що йдуть повз наш гаманець у вигляді податків. Тож ми вирішили дослідити, куди міські чиновники  витрачають наші гроші. Ми проаналізували період 2018-2019 років і з’ясували, хто з підрядників отримав найбільші суми і найбільшу кількість контрактів.

Найбільше грошей витратили у департаменті архітектури – майже 764 мільйони, департаменті житлово комунального комплексу – майже 533 мільйони та департаменті освіти – 496 мільйонів.

Хто з підрядників отримав найбільш суми контрактів

Найбільше грошей з міського бюджету Черкас отримало приватне підприємство «Дорстрой» – майже 283 мільйони гривень. Цей підрядник ремонтував вулиці Сумгаїтська, Благовісна, Надпільна, Героїв Дніпра та бульвар Шевченка.

ТОВ «Колтех-Транс» отримало з міської казни більше 167 мільйонів. Ця фірма ремонтувала вулиці Чехова, бульвар Шевченка.

ТОВ «Каштан-плюс» отримало від департаменту освіти на харчування дітей 141 мільйон гривень. Цю компанію пов’язують із депутатом Черкаської міськради від «батьківщини» Юрієм Тренкіним. У 2018-му поліція відкрила кримінальне провадження за те, що підрядник у змові з чиновниками департаменту нібито завищував ціни на продукти. Підприємство, яке прибирає черкаські вулиці від сміття, ТОВ «Свій лад»  отримало від міської ради майже 87 мільйонів гривень.

ПП «Інтерстрой» отримало з міської казни 61 мільйон гривень. Ця фірма ремонтувала вулиці Першотравнева, Сурікова, Небесної Сотні, бульвар Шевченка.

Примітно, що до двадцятки фірм, які отримали найбільше грошей з черкаського бюджету, потрапив і один ФОП. Це Ткаченко Марина Андріївна. Фірма виконує послуги з озеленення територій, облаштовує черкаські клумби квітами й деревами. Вона отримала більше 9 мільйонів гривень.

 

Хто з постачальників отримав найбільшу кількість контрактів

Найбільшу кількість контрактів із мерією мають вищезгадане ТОВ «Каштан-плюс», яке постачає їжу до черкаських шкіл – 94.

ПП «Черкасиліфт», яке обслуговує місцеві ліфти, отримало 55 контрактів.

ФОП Чабаненко Юлія Анатоліївна, яка друкує поліграфію й видає книжки, отримала 38 угод.

ПП «Будівельник плюс», що в основному ремонтує місцеві каналізації, підписало з мерією 27 угод.

Потрапили до цього списку і декілька журналістських видань –  редакція газети «Черкаський край» отримала 19 контрактів, ТОВ «Інформаційне агентство «Вичерпно» – 16, ТОВ «Центр черкаських медіа» – 14.

За допомогу у підготовці матеріалу дякуємо Андрію Тужику та Media Development Foundation