Країнам Європи потрібні десятки тисяч сезонних працівників з України

 А в Україні кількість вакансій не зростає

Частина країн Європейського Союзу потребують від сотні до десятків тисяч українських працівників на сезонні роботи. У свою чергу українці з послабленням карантину почали активніше шукати роботу за кордоном. Як український уряд сприяє українським працівникам та іноземним роботодавцям знайти один одного, розказав віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.

«Зараз в основному ми говоримо про сільськогосподарські роботи, які мають певний календар. Це змушує уряди інших країн звертатися до нас… Загалом це від сотень до десятків тисяч людей з України (яких потребують в ЄС на сезонні роботи – ред.)», – каже в інтерв’ю DW сказав Вадим Пристайко.

Країни потребують різної кількості українських заробітчан на сезонні роботи до серпня. Австрія – 802 людини, Фінляндія – від 12 до 15 тисяч українців. Скільки українських працівників потребує Німеччина, сказати важко, оскільки там запит формує кожна федеральна земля окремо.

«Ми зараз говоримо про відновлення спецрейсів переважно з партнерами з ЄС. Вилетіли рейси на Лондон, Хельсінкі, Німеччини. Є також домовленість про певну кількість робітників в Ізраїлі», – розповів віцепрем’єр і додає, що уряди узгоджують лише кожен чартерний рейс, що має здійснити політ.

За його словами, все більше рейсів відновлюються. Уряд зараз працює над автомобільними і залізничними рейсами.

Також Вадим Пристайко сказав, що уряд України не обмежує заробітчан. Він лише хоче надати цьому рухові координацію. Вимоги працевлаштування українців за кордоном, за його словами, пов’язані лише з коронавірусом.

«Ми не перевіряємо контрактів, не допомагаємо або не заважаємо ці контракти укладати. Не запитуємо, чим збираються займатися люди, не з’ясовуємо, скільки їм платять. Відновлення праці українців, які звикли працювати за кордоном, залежить насамперед від іноземних роботодавців», – каже Пристайко.

У той час, коли деякі країни ЄС домовляються з урядом України про робітників, в українців у травні збільшився інтерес до пошуку роботи, в тому числі за кордоном. Найбільше українці хочуть поїхати працювати у Польщу та Німеччину. Про це йдеться в Економічному звіті тижня, який підготував Національний банк України.

Нацбанк зафіксував збільшення кількості нових резюме протягом останніх двох тижнів майже у всіх сферах. Однак кількість нових вакансій в Україні не зростає. 83 відсотки підприємств не очікує змін у кількості працівників.