Коли завершиться карантин в Україні. Головний санітарний лікар назвав умови

З 22 травня запровадять адаптивний карантин

Карантин триватиме до 22 червня. Про це сказав заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко в «Сніданку з 1+1» .

«Наразі ми відслідковуємо динаміку [інфікування] в Польщі. Там найбільш схожий сценарій, ми схожі за кількістю тестувань і випадках захворювань. Тому на плато ми ще будемо перебувати. Однак ми не можемо врахувати сезонність. Оскільки ми ще не розуміємо як вірус вестиме влітку в наших умовах. Тому до 22 червня ми продовжуватимемо карантин, але він буде адаптивний, з пом’якшувальними заходами. Але все залежатиме від епідситуації. Можливо, буде стрімке зниження кількості випадків, тому карантин буде змінений», – каже Віктор Ляшко.

Також головний санітарний лікар сказав, що карантин можуть скасувати передчасно, якщо різко знизиться кількість нових випадків зараження.

Послаблений карантин триває до 22 травня. Потім запровадять адаптивний карантин. Тобто, якщо спалахне інфекція в окремих регіонах, карантинні обмеження будуть посилювати саме там, а не по всій країні.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що з 22 травня дозволять рух міського і приміського наземного транспорту, можна проводити спортивні змагання без глядачів, запрацюють готелі, крім хостелів, Також можна проведити служби у храмах з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів.

З 1 червня планують дозволити навчальні заходи, відкрити спортзали та фітнес-центри (без басейнів) та відновити міжобласні перевезення. Авіасполучення також можуть відновити в червні.