«Вже не буде так, як колись». Коли країни Європи відкриють свої кордони для туристів

Розповідаємо, чи відбудеться туристичний сезон в Європі

Коронавірус щільно закрив кордони. Країни ЄС  хоч і почали послаблювати умови карантину, однак відкривати кордони не поспішають. Розказуємо, чи відбудеться туристичний сезон в Європі.

Низка європейських країн вже в травні 2020 року планують поступово відновлювати авіасполучення. Почнуть з внутрішніх рейсів, пише «Уніан». Зокрема, мова йде про Австрію, Чехію, Грецію, Німеччину, Латвію та Польщу.

Що кажуть у Європі?

У невизначеності уся Європа, розповідає «РадіоСвобода». В Брюсселі попереджають – нічого не варто планувати аж до серпня. В Італії прогнозують, що міжнародних мандрівок цього року не буде.

Деякі країни ще мають надію до початку літа щось вигадати, щоб урятувати туристичний сезон.

В Європі туризм – десята частка економіки. Приміром, Греція минулого року заробила на туристах 18 мільярдів євро. Тут планують приймати відвідувачів від середини липня. Хоча й визнають – відпочинок буде незвичним.

«Безглуздо думати, що все буде так, як колись. Але багато чого ми можемо зробити, щоб відновити туристичну економіку», – каже міністр туризму Греції Гаррі Теохаріс.

У Греції планують приймати туристів від середини липня. Фото: nv.ua

Під час онлайн-конференції міністрів туризму країн ЄС чиновники пропонували різні ідеї – паспорти здоров’я, «зелені коридори» для туристів, спеціально облаштовувати місця для відпочинку, щоб можна було зберігати дистанцію. Деякі країни роблять ставку на туризм винятково внутрішній.

Іспанія цього року без заїжджих. Нині послабили обмеження і пляжі миттєво заполонили місцеві жителі.

Німеччина поступово послаблює карантин, дозволивши роботу маленьких магазинів, пише «ВВС.Україна». Проте заборону на подорожі у країні продовжили до 14 червня.

Заборонили подорожі у Німеччині до 14 червня. Фото: novynarnia.com

У Хорватії запропонували створити туристичні коридори між країнами ЄС, рух по яких могли б дозволяти епідеміологи. Наразі туристів з Чехії можуть пускати до Хорватії у липні і серпні.

Австрія, яка послабила карантин на трьох популярних лижних курортах, може почати поетапне відновлення туристичної діяльності. Почнеться воно з дозволу на в’їзд для німецьких громадян.

У Франції очікують, що вихід з карантину може початися з 11 травня. Але прем’єр Едуар Філіпп заявив, що обмеження на поїздки продовжать. Подорожі на відстань понад 100 кілометрів дозволять «виключно з вагомих сімейних чи професійних причин».

Що кажуть в Україні?

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав, що протягом літа повноцінного відновлення міжнародного авіасполучення не буде, пише «Уніан».

«Влітку дуже обережно спробуємо розпочати повернення внутрішнього авіасполучення. З міжнародним складніше, бо рішення залежить не лише від нас. Так, як було колись – такого не буде точно», – сказав міністр.

За словами міністра, наразі фахівці доходять до того, що світ почне оговтуватися від вересня.