Карантин і люди поважного віку. Відповіді на популярні запитання

Роз’яснюємо, як діють обмеження на період карантину для людей від 60 років

Від шостого квітня в Україні посилили карантинні обмеження. Вони стосуються усіх без винятку. Як у цій ситуації бути найвразливішій категорії населення – людям поважного віку, – роз’яснює Кабмін.

Чи можна людям 60-ти років і більше виходити на вулицю?

Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими людьми, крім тих, з якими вони проживають.

Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак – потребують самоізоляції. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.

Якщо я самотня людина і в мене немає можливості купити продукти та ліки. Що мені робити?

Люди, які не хворі на COVID-19 та про яких немає кому подбати, можуть ходити в магазини, аптеки та інші місця торгівлі. Однак вони мають бути на відстані не більше ніж два кілометри від місця самоізоляції. При цьому потрібно дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.

Крім того, ви можете звернутися по допомогу до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання.

На Черкащині також діють волонтерські ініціативи. Вони безкоштовно доставляють продукти і ліки додому. Зокрема так допомагає «Нема самотніх».

Хто і як буде контролювати людей поважного віку?

Частоту виходу на вулицю контролює сама людина. При цьому вона має дотримуватися усіх рекомендацій. Але робити це потрібно якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший період.

Якщо я пенсіонер і працюю. Чи можу я ходити на роботу?

Залишатися вдома мають усі, хто досяг 60-річного віку. За винятком, якщо працюєте на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюєте заходи, пов’язані з недопущенням поширення COVID-19. Тоді ви маєте неухильно дотримуватися рекомендацій щодо масочного режиму, соціальної дистанції в 1,5 метра. Мати при собі посвідчення особи та посвідки з місця роботи.

У всіх інших випадках роботодавець має перевести вас на віддалену роботу або надати відпустку на період дії карантину.

Якщо мені більше 60 років і в мене з’явилися симптоми коронавірусної хвороби. Що робити?

Якщо у вас є сімейний лікар – телефонуйте йому (номер телефону можна знайти в декларації, на сайті лікарні, або зателефонувати в реєстратуру своєї лікарні і запитати там).

Не йдіть до нього і не сидіть в черзі на прийом. Якщо у вас висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить, або у вас не підписана декларація – викликайте швидку (103), або телефонуйте на «гарячу» лінію 1545 і залиште контактну інформацію про себе.

 

Фото на головній: vox.com