Проміняв комп’ютер на барабани. Історія черкащанина, який пішов з ІТ за своєю мрією

Віталій Сухомлин відмовився від кар’єри айтішніка, щоб займатися музикою

Як потрапити на роботу в IT, як почати кар’єру в ІТ з нуля. Такими пошуковими запитами рясніє інтернет. Робота у цій сфері приваблює високими зарплатами, креативними проектами та комфортними умовами. Утім є і ті, хто свідомо відмовляється від таких перспектив. Так черкащанин Віталій Сухомлин (Piom Apolipper) закрив свій ФОП, аби займатися музикою. Свою історію він розповів Громадському: Черкаси.

«Я знаю музикантів, які працюють в ІТ, і хотіли б щось змінити. Але вони цього не роблять, бо не готові пожертвувати комфортом, грошима. Я свідомо вибираю інший шлях, бо вірю в себе. Я відчуваю себе як ніколи вільним і щасливим. Зараз це точно те, що я хочу робити», – говорить Віталій.

Віталій із дитинства займався музикою. Закінчив музичну школу по флейті. Потім грав на барабанах. Через навчання та роботу дизайнера музика відійшла на другий план. Років три тому хлопець вирішив повернутися до барабанів.

«Був прикольний момент, коли одразу після того, як я вирішив займатися музикою, мене запросили чуваки з’їздити в тур по Європі. То була житомирська група. Я ніколи про неї не чув. Мене їм просто порадили знайомі. Ми зійшлися і домовилися. Я займався вдома, приїжджав на репетиції, а потім ми загрузилися в бус і поїхали. У нас було близько десяти концертів в Угорщині, Хорватії, Румунії та Сербії», – пригадує черкащанин.

Гроші – це поганий мотиватор

Віталій знайшов місце, де може грати, підняв старі контакти і почав записувати музику із своїм знайомим. Той правда зараз живе у Китаї, але це не заважає співпраці. Сьогодні черкащани планують випустити альбом. Невдовзі вийде перший кліп.

«Настав момент, коли я відчував, що вже не хочу працювати на когось. Вже в дизайні було нуднувато, хотілося складнощів, більше відповідальності. Іноді бувало не цікаво щось робити, оскільки саме замовник вирішує, яким буде кінцевий результат. Ти можеш навести класні аргументи і розробити крутий варіант, а він просто скаже: «я так не хочу». Тут не допоможе ні аналітика, ні статистика. Ти зробиш так, як він скаже, і він у цьому випадку має рацію, бо це його проект», – говорить Віталій.

Черкащанин каже, ІТ-сфера дає можливості, але якщо іти туди заради грошей, то не варто і починати.

«Це якісно новий рівень. Всі говорять про високі зарплати, і це підкуповує багатьох. Ті люди, яким була цікава інша робота, або не ввійдуть у цю сферу або швидко підуть, бо це набридне. Якщо ти ідеш в ІТ через гроші, то довго не протягнеш. Гроші – це поганий мотиватор, бо тимчасовий», – говорить Віталій.

Віталій Сухомлин відмовився від кар'єри айтішніка, щоб займатися музикою

Я розумію, що це буде жорстко

Рішення зав’язати із дизайном колеги та друзі Віталія підтримали. А от батькам було важче.

«Коли сказав своїм батькам, то вони м’яко кажучи засмутилися. Їм подобалося те, чим я займався. Мій батя сказав, що роблю дурницю, бо молодий. Зрештою, він заспокоївся. Мабуть, думає, що повернуся в ІТ. Я розумію, що це буде жорстко. Але я знаю точно, що це правильне рішення», – говорить черкащанин.

Заради мрії Віталій знижує планку свого комфорту та скорочує витрати. Та навіть переїхав за місто, бо там зручніше проводити репетиції.

«Відклав грошей, на деякий час має вистачити. Далі буду виживати. До цього я грав вдома – це приватний будинок у Черкасах. Барабани дуже голосно звучать, тож не завжди мав можливість грати, аби не заважати сусідам. Щоб було більше свободи, переїхав за місто у Сагунівку. Це звичайний сільський будинок, але сусідів менше», – каже черкащанин.

Вірю, що в Україні музиканти почнуть заробляти

За словами Віталія, за емоційністю барабани – найкращий інструмент. Однак цього не скажеш про їхню практичність.

«Ти не можеш, як гітарист, купити одну звукову карту, щоб записуватися. Тобі треба дорогу карту на десять каналів, щоб кожну точку записувати окремо. Ти не можеш просто так кудись прийти зі своїми барабанами. Треба машина і ще півгодини завантажуватися, а потім розвантажуватися. Та й палички можуть бути травматичними», – говорить Віталій.

Черкащанин каже, для нього насамперед цікаві живі виступи. Аби показати себе, він планує співпрацювати з артистами на перших порах безкоштовно.

«В Україні купа класних музикантів, але, на жаль, поки що їхня музика не так продається, як в Європі чи США. Але я бачу зміни – люди почали платити за неї в Apple Music. Я вірю, що в Україні музиканти почнуть заробляти, і їм не доведеться їздити у Китай чи Туреччину», – додає Віталій.

Віталій Сухомлин відмовився від кар'єри айтішніка, щоб займатися музикою

Усі світлини та відео героя публікації