Громадський бюджет 2019: які проекти можуть втілити в Черкасах

Цьогоріч черкащани обиратимуть між плиткою, спортивними майданчиками та туристичними «родзинками»

1 листопада у Черкасах стартувало голосування за проекти громадського бюджету. Протягом двох тижнів містяни визначатимуться з ініціативами, які, на їхню думку, мають бути втілені в життя. Цьогоріч обирати можна із 87 проектів, а проголосувати – за 4 ідеї одночасно. Нагадаємо, бюджет участі реалізують у Черкасах уже четвертий рік поспіль.

Громадський бюджет – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю долучитися до розподілу коштів місцевого бюджету, створюючи проекти для покращення міста та/або голосуючи за них.

Зважаючи на численні нарікання щодо великої кількості проектів, які подавали у попередні роки дитсадки, цьогоріч до голосування їх не допустили. Утім, навіть попри це, переважна більшість ініціатив стосується комунальних закладів міста – школи, лікарні та навіть тролейбусний парк. Лікарням потрібен ремонт і медичне обладнання. Школи просять реконструювати прилеглі території, футбольні поля та встановити спортивні майданчики. Один із проектів навіть пропонує поліпшити імідж тролейбусів, аби такий вид транспорту позитивно сприймали містяни.

Громадське телебачення склало власний рейтинг проектів громадського бюджету. З-поміж критеріїв відбору – проекти повинні бути загальнодоступними для всіх черкащан і не мати зв’язку із комунальними закладами міста.

Тролей «Черкаська Січ»

Бюджет проекту: 1 853 000 грн.

Автори ініціативи пропонують встановити у парку «Сосновий бір» тролей (швидкісний спуск на ролику по крутонахиленому тросу). Тролей проходитиме між двома вежами від оглядового майданчика до острова навпроти пляжу «Бочка».

Благоустрій території парку Черкаської набережної по вулиці Козацька

Бюджет проекту: 2 000 000 грн.

Ініціатори проекту пропонують облаштувати пішохідну зону та місця відпочинку на набережній, замінити металеву огорожу, озеленити територію.

Скейт-парк універсальний з благоустроєм

Бюджет проекту: 1 750 000 грн.

Автори пропонують облаштувати у місті перший багатофункціональний скейт-парк просто неба. Там активно відпочиватимуть скейтери, ролери та велошанувальники.

Free walking tours cherkasy: безкоштовні неформальні екскурсії, що творяться містянами, закоханими в Черкаси

Бюджет проекту: 81 200 грн.

Черкащани пропонують розробити зручну карту-путівник з найцікавішими місцями Черкас та проводити сучасні екскурсії містом. Це дасть містянам та туристам більше доступної інформації про Черкаси, підвищить його привабливість.

Динамічний павільйон

Бюджет проекту: 2 000 000 грн.

Ініціатори проекту пропонують створити у місті знаковий для України проект параметричної архітектури. Це має бути мультифункціональний павільйон, що може слугувати зоною відпочинку (захист від сонця, дощу), оглядовим майданчиком, фотозоною, місцем для проведення публічних заходів (лекторіїв, презентацій, фестивалів).

Платанова алея на набережній

Бюджет проекту: 299 000 грн.

Проект передбачає висадку алеї платанів уздовж пішохідної зони по вулиці Гагаріна від Долини Троянд до пляжу «Пушкінський». Ці дерева швидко ростуть, гарно переносять місцевий клімат, мають чудові декоративні характеристики. Вони рятуватимуть від спеки містян та гостей міста, а також сприятимуть очищенню повітря.

Майданчик для вигулу собак з обладнанням для тренувань у парку Хіміків

Бюджет проекту: 74 200 грн.

Автори проекту пропонують облаштувати місце для вигулу собак: встановити огорожу, обладнання для дресури собак, урни для сміття, лави, освітлення.

Черкаський книжковий фестиваль

Бюджет проекту: 290 000 грн.

Автори ініціативи пропонують провести у квітні 2019 року третій Черкаський книжковий фестиваль. У рамках фестивалю проходитимуть виставка-продаж книг, письменницькі презентації, лекції від громадських діячів та цікавих особистостей, майстер-класи.

Створення зони відпочинку та скверу «Квітковий» в місті Черкаси по вул.Смілянська, 33

Бюджет проекту: 1 970 000 грн.

На території скверу пропонують провести замощення, освітлення, озеленення, встановити лавки для відпочинку.

Дизайн-спільнота «Game of fonts»

Бюджет проекту: 200 000 грн.

Черкаська дизайн-спільнота «Game of Fonts» прагне ділитися своїм досвідом, знаннями та навчиками. Дизайнери пропонують проводити зустрічі, аби виховувати естетичний смак громадян, забезпечувати професійне зростання спеціалістів у галузі дизайну.

Підтримати проекти громадського бюджету можна як онлайн, так і офлайн – у спеціальних пунктах. Електронне голосування відбуватиметься за посиланням.

Паперове голосування триватиме у будівлі Черкаської міської ради та в бібліотеках:

  1. Вул. Б. Вишневецького, 36, 1 поверх, 100 кімната;
  2. Центральна бібліотека імені Лесі Українки (вул. Хрещатик, 200);
  3. Бібліотека-філія №2 для дорослих (вул. Чорновола, 142/а);
  4. Бібліотека-філія №7 для дорослих 9 (вул. Пацаєва, 20);
  5. Центральна міська бібліотека для дітей (вул. Шевченка, 390);
  6. Бібліотека-філія №2 для дітей (вул. Сумгаїтська, 24/1);
  7. Бібліотека-філія №8 для дорослих (вул. 30-річчя Перемоги, 22).

На час голосування Черкаська міська рада буде відкрита для відвідувачів навіть у вихідні із 8.00 до 19.00. Натомість бібліотеки працюватимуть за своїм звичним графіком.

Цьогоріч для зручності розробили мобільний додаток «Народна рада». Завантажити його можна через App store чи Google play. Qr-код із посиланням на цей додаток розміщений на всіх плакатах про старт голосування.