Черкасам – 733! Збери місто докупи (ГРА)

Збери пазл рідного міста і дізнайся про нього більше

733 – саме стільки років, за однією з версій, виповниться Черкасам цими вихідними. Напередодні Дня міста «Громадське: Черкаси» підготувало гру-головоломку. Складіть мозаїку, щоб відкрити один із найдовших у Європі бульварів, найдовшу в Україні дамбу, а також рідкісну водонапірну башту.

Бульвар Шевченка


Центральна вулиця Черкас є чи не найдовшою в Європі шість з половиною кілометрів. Принаймні так говорить краєзнавець Борис Юхно.

Вперше вулицю згадують у 1879 році як Старочигиринську. У 1911-му її перейменували на Олександрівську. А з 1923 року вона носить ім’я Шевченка. 1989 року вулиці надали статус бульвару.

47 років тому, у 1972-му, на бульварі Шевченка висадили каштани.

Гіперболоїдна водонапірна башта Шухова


Сталева мереживна водонапірна башта Шухова одна з перших у світі гіперболоїдних конструкцій. Її побудували 1914 року за проектом інженера і вченого Володимира Шухова. Висота вежі – більше 34 метрів.

Башта під тиском «подавала» воду в будівлі висотою до тридцяти метрів. Під час Другої світової війни її зруйнували. Повністю башту відбудували лише в 1949 році.

У 1975 році Черкаси перейшли на споживання дніпровської води й від башти відмовилися.

Зараз вежа  унікальна пам’ятка архітектури. У світі таких башт залишилося близько 20 із двохсот.

Черкаська дамба


Черкаська дамба є найдовшою в Україні. Її довжина разом з мостом – 13 кілометрів. Гребля з’єднує правий і лівий берег Дніпра поблизу міста.

Дамбу будували сім років – з 1954 до 1961 року. Зараз за день через греблю проїжджає до одинадцяти тисяч автомобілів.

А ще на греблі розташоване єдине в країні селище Панське, де живуть люди.