Червоні штуковини у центрі Черкас: що це й навіщо їх встановили?

Розказуємо, звідки вони там опинилися і для чого

Помічали у центрі міста червоні залізні штуковини, що стирчать із землі? Це наземні пожежні гідранти. Поки що їх п’ять. Вони обійшлися громадському бюджету в 653 тисячі гривень. Навіщо їх встановили та чи будуть ще?

«Гідранти були раніше. Але всі вони розташовані під землею, – каже речник Державної служби надзвичайних ситуацій у Черкаській області Костянтин Проценко. – Нові гідранти підняті над землею в тому місці, де вже були підземні. Їх переобладнали і вивели назовні».

Це зробили для того, щоб скоротити час розгортання пожежного рукава і під’єднання пожежних автомобілів. Тепер пожежникам не треба лізти в люк, щоб підключити воду до рукава. Новенькі гідранти стоять біля Черкаської міської ради, ПК «Дружба народів», Будинку торгівлі, драматичного театру.

Наземні пожежні гідранти – один із проектів-переможців громадського бюджету 2018 року. Проект підтримали 1214 черкащан. Його вартість – 653 тисячі гривень. За ці гроші закупили, встановили п’ять гідрантів. На залишок грошей облаштовують територію навколо них.

Пожежна служба порятунку Черкас планує надалі збільшувати кількість наземних гідрантів. Речник ДСНС каже, що це залежить від фінансування. Якщо місто виділить гроші, тоді цю роботу продовжать.

«Спочатку плануємо встановити всі гідранти вздовж бульвару Шевченка. Залишилося вивести назовні тридцять. Цим займатимемося два-три роки», – каже Костянтин Проценко.

Скільки коштує один гідрант, прессекретар ДСНС не сказав. Сказав лише те, що ціна залежить насамперед від дизайну:

«Можна було обрати гідранти під старовину чи з сучасним дизайном. Вони б стали окрасою міста. Але віддали перевагу функціональності. Можливо, нова партія гідрантів буде з іншим дизайном.

Система в будь-якому гідранті працює однаково, незалежно від зовнішнього вигляду.