Фонтани з погрозами й кондуктори в маршрутках. Чим Черкаси дивують приїжджих

Які зі звичних для нас речей можуть збити з пантелику приїжджчих в місто Че

Кожне місто вирізняється серед інших унікальними речами, які є абсолютно звичними для місцевих жителів, але стають міні-шоком для приїжджих. Ми розпитали кількох гостей із Києва та Чернівців про те, що найбільше здивувало їх в Черкасах.

Маршрутки з кондукторами й квитками

Якщо ви за звичкою протягнете 4 гривні водієві, то, щонайменше, спіймаєте на собі здивовані погляди пасажирів, або ще й жартівливі обурення самого кондуктора з приводу вашої неосвіченості.

Водії НІКОЛИ не зупиняються на «зебрах»

Але з легкістю пропустять вас прямо посеред дороги біля ринку, коли ви стоїте з повними сумками й надією перебігти дорогу за відсутності машин і не в призначеному місці.

«Встигає той, хто нікуди не поспішає»

Будьте готові до того, що каву «з собою» вам робитимуть, дбайливо вимальовуючи на ній сердечко хвилин 20, не дивлячись на ваші постійні погляди на годинник. А запізнення на півгодини на зустріч – не запізнення взагалі.

У Че неможливо заблукати

Вулиці побудовані таким чином, що, за будь-яких умов, ви потрапите у потрібне місце. В маршрутках є карти проїзду, а кожна зупинка громадського транспорту підписана великими літерами.

Кав’ярні – для їжі, попри безкоштовний Wi-Fi

У кафе з безкоштовним Інтернетом фактично немає людей з ноутбуками чи планшетами. Сюди заходять реально поїсти, поговорити чи взяти бургер/каву з собою. На відміну від тих же київських McDonald`s.

Погрози на фонтанах

Написи: «Не купатися! Під напругою!» трохи страшать, але, водночас, не покидає бажання це перевірити 🙂

Звички беруть верх над комфортом

Центральна алея на бульварі Шевченка покрита новою красивою плиткою. Але 90% пішоходів нехтують цим, віддаючи перевагу вщент розбитим тротуарам.

Більше доступу до води

Місто схоже на південне, через широкий Дніпро й відносно осучаснені пляжі. Так і хочеться увечері погуляти красивою набережною, якої тут чомусь немає…

Один квиток – для кількох маршруток

В одній маршрутці контролер записує на вашому квитку час і, якщо протягом півгодини ви встигнете на «пересадочний» рейс, то зекономите 4 гривні. Єдине уточнення: це працює не на всіх маршрутах й схему пересадок варто дізнаватися безпосередньо у кондукторів чи на зупинках громадського транспорту.