«Моя справа життя». Вуличний театр. Дар’я Дрозденко

Дар’я створила єдиний у Черкасах вуличний театр «Джайра»

Якщо ви думаєте, що розпочати власну справу або перетворити творчість на роботу – майже неможливо, тоді цей проект для вас! «Громадське ТБ:Черкаси» продовжує цикл «Моя справа життя» – історії людей, які не бояться змінювати життя і робити саме те, до чого лежить душа. Вони творчі та сміливі. Дар’я Дрозденко – саме така.

fBEKzIi3wlE.jpg

П’ять років тому Дар’я відмовилася від успішної кар’єри в ІТ-сфері та створила єдиний у Черкасах вуличний театр «Джайра». Спочатку виступала сама, а зараз у її творчому колективі – близько 20 людей. Чому вирішила кардинально змінити життя? Тому що на роботі їй було нудно:

«Я за освітою програміст, інженер-системотехнік. За фахом працювала аж два роки, робота мені загалом подобалася і, в принципі, мене все влаштовувало, – розповідає Дар’я. – Але як же було нудно! І ось цей момент «о боже, як же нудно – давайте щось із цим робити» і спрацював»

Дівчина каже, що рідні її не відмовляли змінити професію, але деякі з них дуже цьому дивувалися:

– Навіть зараз далекі родичі скоса дивляться на мене і думають, що це все якось дуже дивно, – говорить Дар’я.

Нині вона керує вуличним театром «Джайра»:

– Безпосередньо на мої плечі лягають всі організаційні питання: і створення костюмів, і самі постановки, і пошук музики тощо.

NPepw34F8N8.jpg
JT1UH65qFXA1.jpg

Дар’я каже, що їхня мета – показати людям красу, привнести щось високе у мистецтво та розповісти більше про цей світ:

Оскільки ми вже є театром, то наші постановки несуть у собі прихований зміст, у кожної є ідея. Деякі проекти виношуються по кілька років, а деякі згасають на етапі ідей, – розповідає Дар’я Дрозденко. – Коли ми придумуємо якийсь новий виступ, неможливо передбачити реакцію людей. Іноді люди реагують кардинально протилежно, але це добре, адже люди звернули увагу на нашу роботу. Бувають такі моменти, скажімо, коли ми виступали перед дітьми з вадами опорно-рухового апарату. І от коли такі діти дивляться на тебе і посміхаються, тягнуть до тебе руки – тут просто з’являються сльози на очах і неможливо стримувати свої емоції

Труднощі не зупиняють дівчину, а навпаки підштовхують іти вперед. Свою життєву позицію Дар’я пояснює дуже просто:

– Я не розумію відмовок людей, які кажуть, що зараз погані умови для початку чогось свого. В чому проблема? Візьми та зроби! Потім уже скажеш – не вийшло через те і те, і можеш заспокоювати себе цим. Або зроби й досягни результату – тоді вже й відмовок ніяких не потрібно.

w99wEijFZH8.jpg
imVzZGH9ciE.jpg

За п’ять років вуличний театр «Джайра» отримав безліч нагород і досягнень. Запрошують артистів виступати не тільки в Україні, а й за кордоном:

Ми побували в різних країнах, серед них – Румунія, Індія, Росія, Білорусія, Туреччина, і деякі країни Європи відвідали, – пригадує керівниця театру. – Дуже великим досягненням для нашого театру є те, що ми зараз вирушаємо на 2-місячні гастролі до Туреччини! Насправді мені навіть не віриться, що у нас вже є гастролі, але це свідчить про високий рівень нашої роботи і наших костюмів. І далі все більше й більше звертають на нас увагу, і це дуже приємно

Найбільшу мотивацію Дар’я знаходить у позитивних прикладах та історіях успіху інших людей:

Цирк «Дю Солей» («Cirque du Soleil») починався з вуличного театру, і це дуже сильно мотивує й надихає! А чому б і ні? Ти від цього отримуєш неймовірне задоволення. Це божевільна віддача! Ти настільки багато віддаєш, але й так само багато отримуєш! Обов’язково потрібно цим займатися, і якщо це твоє – то воно твоє. Кожен має займатися тим, у чому він найкращий

dJb7lEQJWfg.jpg
8rY8IbN6Qbs.jpg