«Моя справа життя». Валерія Мотова

Валерія проміняла сухі цифри на шиття м’яких іграшок

Валерія Мотова ще в університеті зрозуміла, що банківська справа – не для неї. І проміняла сухі цифри на шиття м’яких іграшок. Каже, що коли на сімейній нараді вирішували, яку ж спеціальність обрати дівчині, ніхто й подумати не міг, що рукоділлям можна заробити:

«Тато мій завжди казав, що у дівчини має бути така спеціальність, яка зможе її прогодувати, – згадує Валерія. – Ми зупинилися на економічному фаху, адже попит на спеціалістів цієї сфери є. Тож я отримала вищу освіту, маю два дипломи з відзнакою».

Однак після закінчення навчання Валерія не одразу змогла знайти роботу. Тож кілька місяців їй довелося просидіти вдома, і за цей час дівчина змогла заробити виготовленням м’яких іграшок більше, ніж її батько – лікар вищої категорії:

«Спочатку батьки ставилися до цього несерйозно, мовляв – милі іграшки, але це лише хобі. Але потім вони все ж мене підтримали, і навіть чоловіка я знайшла саме завдяки рукоділлю, адже такі якості, як терпеливість, скрупульозність він знайшов саме в мені».

Валерія Мотова каже, що хобі з рукоділля з’явилося напередодні Різдва 6 років тому, коли ще студенткою вона шукала подарунки ручної роботи і листівки. Тоді в інтернеті дівчина і натрапила на картинки із зображенням «тільди»:

«Вони якісь душевні! І якщо подивитися на їх обличчя, у них замість очей всього лише дві крапки, є рум’янець, немає рота – тобто кожна людина сама може додумати, який у цієї іграшки чи в ляльки повинен бути вираз обличчя, який настрій повинна вона створити. Коли я сідаю за роботу, за замовлення, то завжди налаштовуюся на позитивну хвилю. Я вмикаю собі приємну музику і на такому емоційному підйомі я шию ці іграшки. Тобто весь час чимось добрим має супроводжуватися робота».

Майстриня говорить, що кожна людина неодмінно має з любов’ю ставитися до своєї справи, тому навіть не варто починати ходити на неулюблену роботу:

«Я вважаю, що кожна людина мусить світитися від радості. Немало важить, чим ми займаємося у житті. Тобто та справа, яка нам приносить заробіток, має нам подобатися. Тоді і сама робота нам скаже «спасибі», і клієнти будуть задоволені і будуть приходити знову і знову»

Зараз Валерія Мотова планує розширювати «асортимент»: незабаром у майстрині з’являться аксесуари для немовлят та дитяча серія одягу. Дівчина каже, що її творчий почерк люди відрізняють з-поміж багатьох інших робіт, і це мотивує рухатися вперед.

Тільда – скандинавська іграшка, яку вигадала норвежка Тоні Фінангер. Перша виставка цих ляльок відбулася у 1999 році, і з того моменту популярність Тільди почала стрімко зростати. Нині авторка успішно випускає кожного сезону нові книжки із новими принтами, тканинами та викрійками, однак концепція залишається однією й тією ж – це примітивні м’які іграшки, які складаються з кількох елементів і доволі легко та просто шиються.