Маневруйте між машинами або навчіться літати. Як у Черкасах пересуваються люди на візках

У черговому випуску проекту «Необмежені» ми перевіримо, наскільки доступні Черкаси для людей на інвалідних візках.

Наталя Павленко майже 15 років тому втратила ногу і відтоді пересувається на інвалідному візку. Кілька разів їй робили протези, але вони не підійшли, тому за рік нога в Наталі атрофувалася. Тепер, щоб вийти на вулицю, жінка спускається з п’ятого поверху навкарачки. Вона надягає рукавиці та наколінники, аби м’якіше було спускатися по сходах. Сісти у візок їй допомагають рідні. Саме завдяки їм Наталя може бачити місто. Проте пересуватися Черкасами на візку – випробування не з легких, адже тут практично немає ні тротуарів, ні пандусів. А ті, що є, переважно облаштовані неправильно, – людина на візку просто не може здолати високий бордюр. Тому часто Наталії Павленко доводиться пересуватися проїжджою частиною і маневрувати між машинами або ж залишатися вдома і спостерігати за життям району з вікна власного балкону.

«Зараз ми їдемо посередині дороги по вулиці Рози Люксембург (теперішня назва  – Самійла Кішки – ред.). В нас немає можливості розминутися з авто, тому що тут великі ями. І виникає питання, чому ми маємо їхати по дорозі? Чому бордюри не дають заїхати на тротуар? І чи видають якісь водійські права людям на візках, щоб зрівнятися з автомобілістами?» – запитує донька Наталі Катерина.

Вони разом із мамою спробували заїхати в лікарню та магазин, але безуспішно. У магазині не було пандуса, а щоб в лікарню попасти Катерина з силою підняла маму на візку на гору, а назад «спускання» виявилось небезпечним для обох.

Опісля Наталя й Катерина швидко вирушили додому, адже міських туалетів, які доступні для всіх, у Черкасах взагалі немає.