Чи все у нас «PROZORRO»? Випуск 7

Як чиновники розпоряджалися нашими з вами грошима – з 11 по 25 жовтня

Із 11 по 25 жовтня 2016 року в Черкаській області оголошено:

– за допороговою процедурою закупівель на загальну суму більш, ніж 13 млн грн. Із них завершено закупівель на суму 573 тис. грн, економія склала 74 тис. грн;
– надпорогових закупівель на загальну суму 322 млн грн.

ЗРАДА 1

Відокремлений підрозділ «Ременерго» ПАТ «Центренерго» (більше 2/3 акцій підприємства належить державі) провів допорогову закупівлю гіпсокартону з економією більш ніж 30%. І все б нічого, якби не одне «але». Учасник-переможець не надав тендерну пропозицію у визначені терміни через електронну систему, а завантажив її лише після проведення аукціону. Підтвердженням цього є скріни, які наведено нижче: час проведення аукціону – 12:09 13.10.2016 р., пропозиція ж завантажена – о 14:47 13.10.2016 р.

Зрада1.png
Зрада 1.1.png

Інші учасники торгів поскаржилися на це. Однак замовник їхні скарги відхилив. У цьому випадку ціна перемогла здорову конкуренцію.

Таким чином визначений переможець торгів порушив терміни подання пропозицій, визначені самим же замовником – 14-та година 12 жовтня.

Незважаючи на це, замовник торгів ПАТ «Центренерго» уклав договір із переможцем, чим порушив одні з головних принципів проведення допорогових закупівель: добросовісна конкуренція серед учасників та об’єктивна й неупереджена оцінка пропозицій.

ЗРАДА 2

7 жовтня комунальний заклад «Золотоніський водоканал» позапланово оголосив торги на реконструкцію колектору на головній вулиці Золотоноші. Орієнтовна вартість – майже 37 млн грн. Більшу частину грошей виділили на закупівлю будівельних матеріалів, які в цьому році не використовуватимуть, під планові закупівлі наступних черг. Цих витрат не було в плані закупівель підприємства у день публікації оголошення. Це грубе порушення порядку закупівель за бюджетні кошти, оскільки підприємства повинні ретельно планувати витрати. Після звернення експертів КМГО «Молода Черкащина» Людмили Бордунос та Артура Чемириса до чиновників підприємства, інформація про закупівлю таки з’явилася у плані. Експерти вважають такі дії відповідальних осіб підприємства халатними і непрофесійними.

У експертів є питання також до предмета самого тендеру.

По-перше, чому комунальники бажають закупити одразу всі матеріали на весь передбачений обсяг робіт, а це – майже 8 км поліетиленових труб, майже 3 тис. м.куб піску, більше 700 м.куб щебеню? Хоча згідно з тендерною документацією комунальники бажають провести у листопаді-грудні 2016 року лише частину земляних робіт (1 черга). По-друге, чи доцільно купувати таку кількість будівельних матеріалів у підрядника першої черги, а не, скажімо, у постачальника (це могло би бути дешевше).

По-третє, не зрозуміло, де саме зберігатиметься така кількість труб, піску та щебеню, і чи доцільно його взагалі зберігати.

По-четверте, чи буде у наступні роки відповідне фінансування цієї рекострукції і чи не спишуть згодом куплені будматеріали.

Також експертка Людмила Бордунос вказує, що Замовник порушив закон «Про публічні закупівлі» і не виклав проект Договору, який мають підписати за результатами проведених торгів. Тобто учасники не можуть бачити умови, за якими їм у майбутньому працювати. Лише після особистого звернення до замовника можна дізнатися про умови договору.

Перемога

Дитячі садочки та школи Черкас після 2-х місяців без миючих засобів нарешті їх отримають. Навчальним закладам не доведеться просити батьків платити за миючі засоби.
Нагадаємо, Департамент економіки та розвитку Черкаської міськради протягом півроку не міг закупити миючі засоби для шкіл і дитячих садочків. Тому на початку нового навчального року у всіх закладах освіти Черкас батьки самостійно збирали гроші, щоб їх купити. Торги, які оголосили ще у березні 2016 року, декілька разів скасовували через недобросовісність постачальника та непрофесіоналізм чиновників.

21 вересня 2016 року Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради визначив переможця торгів на закупівлю мила, мийних засобів та засобів для чищення для освітніх закладів. Ним стало ТОВ «Гренландія», м. Київ. З підприємством уже уклали договір на постачання товару.

При цьому з бюджету міста на закупівлю миючих було виділено трохи більше 700 тис. грн. За результатами аукціону, договір із переможцем укладено на загальну суму майже 530 тис. грн. Завдяки системі електронних торгів «Prozorro» місто зекономило майже 177 тис. грн, які тепер може направити на інші потреби галузі освіти міста.


Матеріал зроблено в рамках проекту «PROZORRа Черкащина» за підтримки «Transparency International Україна» та «Open Contracting Pаrtnership».

14348899_896648550439693_459374029_n.jpg14302896_896649800439568_1510902596_n.jpg

14285156_896649553772926_148186600_o.jpg