Чи все у нас «PROZORRO»? Випуск 15

Як черкаські чиновники використовували наші з вами гроші з 13 по 20 грудня

У цьому випуску ми розкажемо вам про те, як черкаські чиновники використовували наші з вами гроші з 13 по 20 грудня.

Із 1 по 20 грудня 2016 року в Черкаській області оголошено:

– за допороговою процедурою закупівель на загальну суму більш, ніж 8,6 млн грн;

– надпорогових закупівель на загальну суму майже 170 млн грн.

  ЗРАДА 1

У Черкасах після скасування рішення міської ради про обов’язкове здійснення допорогових закупівель через систему «PROZORRO» триває «свято» прямих договорів. Лише за минулий тиждень чиновники прозвітували про 59 угод, які вони уклали без відкритих торгів. Загальна сума прямих угод – 5,5 млн грн. Для порівняння, протягом шести місяців, коли діяло рішення Черкаської міської ради про допорогові закупівлі через систему «PROZORRO», міські чиновники оголосили всього 66 закупівель, з яких успішно завершили 35 на суму майже 6 млн грн.

Kilkist_tenderiv.png

Perelik_vygrashiv.png

Мільйони для “своїх”

Рекордсменом за кількістю підписаних угод стало підприємство ТОВ «Промбуд Індустрія». На думку експерта Артура Чемириса, це товариство пов’язане з депутатом міської ради від партії ВО «Батьківщина» Юрієм Тренкіним. По-перше, це підприємство очолює помічник депутата Євгеній Щербина. По-друге, воно зареєстровано за адресою громадської приймальні Юрія Тренкіна – вул. Гагаріна, 73.

prombud.jpg

trenkin.jpg

Протягом 12-17 грудня 2016 року ТОВ «Промбуд Індустрія» отримало 20 підрядів загальною вартістю понад 2 млн грн.

Згідно з підписаними угодами, підприємство до кінця року має встановити по місту 18 зупинок громадського транспорту, а також утримувати будинки.

Дорогу – новачкам

Комунальне підприємство «Черкаські Ринки» уклало 10 угод на облаштування місць для торгівлі із ФОП Насирова Вікторія Олександрівна. Пані Вікторія зареєстрована підприємцем лише 3 листопада 2016 року, до цього офіційно бізнесом не займалася. А вже через місяць місто уклало з нею договорів на 1,2 млн грн.

Нагадаємо, що 8 грудня 2016 року на сайті Черкаської міської ради з’явилося розпорядження міського голови № 404-р. У ньому Анатолій Бондаренко рекомендує здійснювати закупівлі від 20 тис. грн через систему «PROZORRO». Однак  охочих добровільно виконати розпорядження міського голови не знайшлося.

Схожа ситуація і в Департаменті охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради. 22 листопада 2016 року директор цього департаменту Олег Стадник видав наказ: всі комунальні заклади охорони здоров’я зобов’язані проводити допорогові закупівлі товарів та послуг на суму від 50 тис. грн, а робіт – від 300 тис. грн через систему «PROZORRO». З цим наказом ознайомили всіх керівників комунальних закладів, в тому числі – й директора Черкаської міської реабілітаційно-оздоровчої поліклініки «Астра» Ірину Волощенко.