Кому належать черкаські ЗМІ? Випуск 1. Частина 2

ТРК «ВІККА», «Громадське телебачення: Черкаси»

У другій частині 1 випуску програми «Черкаські ЗМІ» ми розкажемо, кому належить телеканал «ВІККА», «Громадське телебачення: Черкаси» та як це впливає на журналістські матеріали.

Телерадіокомпанія «ВІККА»

Телерадіокомпанія «ВІККА» зареєстрована у жовтні 1994 року. 90% акцій телеканалу належить ТОВ «Денді-плюс», яке натомість належить родині Бродських – дружині та синові екс-нардепа, голови Української баскетбольної ліги та екс-голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайла Бродського. 10% компанії належить дружині помічника Михайла Бродського, шеф-редактора газети «Обозреватель» Ореста Сохара – Тетяні Сохар. Сам Михайло Бродський є соратником теперішнього міського голови Черкас Сергія Одарича. Сім’ї Одаричів і Бродських разом володіють черкаським баскетбольним клубом «Черкаські мавпи».
Офіс телекомпанії розташований на території заводу «ТЕМП», який належить сину Михайла Бродського – Юрію Бродському.
За словами директора телеканалу Вікторії Лут, на ТРК «ВІККА» працює «близько 40 людей».

Наталія Патрікєєва, медіаексперт:

«Матеріал за 4 вересня на сайті має назву «Журналісти ВІККА не почули від східняків гімну». Автори – Катерина Ковбій, Сергій Єфімов.
У статті йдеться про те, що під час лінійки на 1 вересня в Рубіжному журналісти не почули, як діти співають гімн України. Ще їм не сподобалися кольорові краватки у школярів, музика, під яку виносили прапор. Ця публікація є явним перебільшенням та нагнітанням ситуації, адже жоден із закидів журналістів нічим не підтверджено, а є лише власними здогадками та рефлексіями.
Назва цього матеріалу «Не вистачило місця на урочистій лінійці однієї з місцевих шкіл і українському гімнові». Хоча із відео, яке міститься у цій же публікації, видно, що гімн на лінійці таки лунав, просто журналісти не почули, як його співають школярі»

Цитати з матеріалу:
«На шиї кожної дитини кольорова хустинка, схожа на радянський “галстук”».

В інших матеріалах цих журналістів порушень не виявлено.
Провладних чи замовних матеріалів серед сюжетів немає.

Громадське телебачення: Черкаси

Громадська організація «Громадське телебачення: Черкаси» зареєстрована у березні 2014. Її засновники – черкаські журналісти Олексій Хуторний, Євген Артеменко, Захар Колісніченко, Андрій Чернега, Віктор Надточій та інші. Нині головою організації є Світлана Остряніна. На черкаському громадському разом із фрілансерами працює 13 людей.

Наталія Патрікєєва, медіаексперт:

«Сайт «Громадського: Черкаси» публікує небагато матеріалів. Але якихось замовних чи таких, які зосереджені на якійсь певній думці, матеріалів не було помічено»

Більш детальний аналіз матеріалів читайте тут.