Дитячий сквер замість книжкового павільйону. Біля центру дитячої творчості може з’явитися нове місце відпочинку

Який він матиме вигляд, у мерії нікому не показують. Не хочуть негативу від людей

У міськраді планують збудувати новий дитячий сквер. Облаштувати його хочуть біля Центру дитячої та юнацької творчості замість книжкового павільйону, який знесли. Що зараз роблять чиновники, щоб облагородити територію, дізналося «Громадське ТБ: Черкаси».

Ідея створити сквер у центрі міста виникла після того, як демонтували книжковий павільйон. 12 листопада 2019 року міський голова Анатолій Бондаренко дав доручення розробити ескізний проект майбутнього скверу.

Директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін каже, що в міськраді планують облаштувати зону відпочинку з лавками і озелененням, ігровий майданчик для дітей, аквазону у вигляді фонтана чи водяної стінки.

«Ми плануємо зробити прохід через двір ЦДЮТ, щоб розвантажити тротуар вздовж вулиці Смілянська», – каже Савін.

Фото: infomist.ck.ua

Територію біля центру дитячої творчості орендує КП «Черкаські ринки». У відповіді на запит «Громадського: Черкаси» в департаменті економіки міської ради сказали, що зараз підприємство проводить громадське обговорення, щоб визначити найкращий ескізний варіант оформлення скверу.

Однак керівник КП «Черкаські ринки» Тарас Кібало сказав, що жодні слухання ніхто не проводить:

«Ще немає чого обговорювати. Зараз дизайнери розробляють ескізи майбутнього облаштування території. Навіть не починали писати проектно-кошторисну документацію».

Водночас Артур Савін сказав, що кілька ескізів вже є. Головний архітектор міста Віталій Чернуха разом із колегами з департаменту та архітекторами розглядають різні варіанти облаштування скверу. 

Показати попередні ескізи Артур Савін відмовився.

«Їх вже виставляв наш працівник, але головний архітектор трішки ревно віднісся до цього. На жаль, коли опублікували ескізи, отримали в основному негатив. Критика не зовсім змістовна і необґрунтована. Тому ми вирішили повністю опрацювати ескізи, а потім пропонувати громаді», – каже Савін.

Опублікував ескізи майбутнього скверу у «Фейсбуці» Федір Балаба. Після коментарів, у яких засуджували ескізи, він видалив пост.

Коли ескізи нарешті закінчать, ніхто з чиновників не сказав. Тарас Кібало відповів, що  «дизайнери – дуже творчі люди. А творчу людину підганяти не можна». 

Після того, як ескізи офіційно оприлюднять та виберуть найкращий, у міськраді думатимуть, де взяти гроші на його облаштування. Артур Савін каже, що гроші можуть дати спонсори. Але за це вони хочуть розмістити у сквері рекламу своєї компанії. Так, як це зробила корпорація «Roshen» у Черкаському зоопарку.

Будівництво нового скверу планують розпочати навесні.

Фото на головній Віталія Пітвала