Цифра тижня: чи справді у Черкасах під колесами авто все більше гине людей?

Перевіряємо та порівнюємо дані за останні десять років

А в Черкасах тільки й розмов, що про ДТП. Щодня у медіа з’являється тонна інформації про розбиті автомобілі й травмованих людей. Може здатися, що світ котиться у прірву і ми всі загинемо під колесами авто. Наша редакція перевірила статистику за останні 10 років: чи стало у нашому місті більше аварій, у яких травмувалися люди. 

У Головному управлінні Черкаської обласної поліції на наш запит порахували кількість порушених кримінальних справ за останні 10 років. Мова про статтю 286 Кримінального кодексу України – порушення правила дорожнього руху, які спричинили потерпілому середні, тяжкі ушкодження або ж загибель.

кількість ДТП у Черкасах фото
Статистика стосується лише міста Черкаси

Як бачимо із цих даних, і справді щороку кількість аварій, у яких травмуються люди, зростає в арифметичній прогресії. Найбільш травматичним був 2017 рік, у ньому відкрили 155 кримінальних справ. Найбільше людей загинуло або тяжко травмувалося у 2012-му та 2017-му роках. Тоді відкрили по 10 проваджень. 

кількість порушених кримінальних справ за порушення ДТП у Черкасах фото
Статистика по місту Черкаси

Водночас ми надіслали запит до обласного центру екстреної медичної допомоги. Там на наш запит порахували, скільки разів карети швидкої виїжджали на ДТП у Черкасах за останні п’ять років. Тут статистика теж невтішна. Порівняно з 2015-им роком кількість виїздів швидкої на ДТП зросла на 70% – 420 проти 294.

кількість виїздів швидкої допомоги на ДТП у Черкасах фото
Статистика теж стосується лише міста Черкаси