Дезінфекція Черкас: чим обробляють місто та наскільки це ефективно

Розказуємо, хто та як проводить дезінфекцію

Останні два тижні у Черкасах дезінфікують громадський транспорт. Віднедавна – ліфти, зупинки і таксі. Все для того, аби люди не інфікували один одного коронавірусом. Ми дізналися, як дезінфікують місто від ймовірної інфекції та наскільки це ефективно.

Дезінфекція тролейбусів та маршруток починається о шостій ранку. Дві або три бригади працівників – це шість осіб, кожного дня об’їжджають всі автопарки та КП «Черкасиелектротранс». Вони по черзі обробляють весь громадський транспорт спеціальним розчином. Щодня знезаражують більше 300 машин. Закінчують дезінфекцію тролейбусів о дев’ятій вечора, а маршруток – о четвертій ранку.

«Обробляємо один автомобіль до двох хвилин. Працівник направляє «пушку» в салон маршрутки або тролейбуса і виприскує дезінфікуючий засіб, який повністю заповнює салон», – каже директор компанії «Нова якість» Андрій Бортник.

фото дезінфекція від коронавірусу черкаси
Дезінфекція тролейбусів та маршруток починається о шостій ранку.

Знезараженням займається приватна фірма, яка виграла тендер на управління багатоповерхівками у Черкасах. Компанія сама проявила ініціативу безкоштовно дезінфікувати громадський транспорт у Черкасах і попросила на це дозволу у міста. «Нова якість» має п’ять спеціалізованих «пушок», три автомобілі та один трактор для обробки рідкими протиожеледними реагентами. Вони підходять і для обробки дезінфікуючими засобами.

Керівник підприємства Андрій Бортник каже, що міська рада провела нараду і зобов’язала всіх перевізників проводити дезінфекцію транспорту. Обробляти його доручили «Новій якості».

Не маршрутками єдиними

Крім транспорту, компанія дезінфікує зупинки громадського транспорту і під’їзди багатоповерхівок. Зупинки обробляють на прохання міського голови, а перші поверхи та ліфт дезінфікують у тих будинках, які обслуговує управляюча компанія.

фото дезінфекція від коронавірусу черкаси
Перші поверхи та ліфт дезінфікують у тих будинках, які обслуговує управляюча компанія.
фото дезінфекція від коронавірусу черкаси
Зупинки обробляють на прохання міського голови

«Поки що це профілактична дезінфекція. Ми повинні знати, наскільки у нас вистачить ресурсів, якщо у місті з’являться перші випадки зараження коронавірусом. Як швидко ми зможемо реагувати і обробляти будинки, де будуть такі випадки», – каже Андрій Бортник.

Директор говорить: якщо міська рада звернеться до компанії з проханням дезінфікувати будинки, які «Нова якість» не утримує, фахівці підприємства дезінфікуватимуть і їх.

Чим дезінфікують?

Компанія використовує дезінфікуючий засіб «Аргенвіт». Його виробляють у Львові. Це розчин металічних наночастинок срібла в демінералізованій воді. Він убиває більш ніж 650 видів бактерій та вірусів – золотистий стафілокок, синегнійну паличку, сальмонелу, паличку Коха, ВІЛ, віруси гепатиту В та С, герпес, грипу та інші. За два тижні щоденної обробки тролейбусів, маршруток, зупинок, ліфтів та перших поверхів багатоповерхівок використали два з половиною літра концентрату, з якого виготовили 300 літрів розчину. Вартість використаного концентрату – 140 гривень (близько 70 гривень за літр).

фото дезінфекція від коронавірусу черкаси
Транспорт, зупинки та будинки дезінфікують засобом, який убиває більш ніж 650 видів бактерій та вірусів

Зараз ТОВ «Нова якість» закликає власників різного транспорту безкоштовно продезінфікувати свої автівки в компанії. На цьому тижні обробляли автомобілі компанії «Трансфер Черкаси», які привозять пасажирів із київських аеропортів. Із 20 березня почали дезінфікувати таксі. Обробляють їх щоденно з 16:00 до 20:00 за адресою Смілянська, 145. У «Новій якості» кажуть, що процес обробки – безпечний, тож відразу після дезінфекції можна їхати на виклики.

На підприємстві обіцяють, що дезінфікуватимуть місто до закінчення карантину.

А що робить міська рада?

ТОВ «Нова якість» – єдина компанія в місті, яка дезінфікує транспорт, ліфти та зупинки. Наразі жодне комунальне підприємство міста цього не робить.

19 березня на сесії Черкаської міської ради депутати вирішили придбати засоби дезінфекції для міста. На це спрямували чотири мільйони гривень.

фото дезінфекція від коронавірусу черкаси
Жодне комунальне підприємство міста не проводить дезінфекцію. Лише ТОВ «Нова якість» це робить.

«Ми купуватимемо препарати лише ті, які сертифіковані МОЗом та Держпродспоживслужбою України. Що саме придбаємо – ще не визначилися. Я думаю, буде кілька препаратів з різними назвами. Плануємо дезінфікувати усі комунальні приміщення, насамперед лікарні, житлові будинки, під’їзди», – каже директор департаменту житлово-комунального комплексу Олександр Яценко.

Але коли придбають ці засоби та почнуть дезінфікувати Черкаси, чиновник не знає. Які комунальні підприємства це робитимуть, Олександр Яценко теж не в курсі:

«Депутати тільки проголосували. Ні в одного комунального підприємства немає жодних засобів для дезінфекції».

Фото та відео компанії «Нова якість»