Гречка і макарони. На які товари держава регулюватиме ціни

До переліку увійшло десять найменувань продуктів харчування

Від 15 квітня на період надзвичайної ситуації уряд запроваджує державне регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби. Про це повідомляє засновник і директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко у Фейсбуці.

«Моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, щоб впливати й на виробників або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування», – пише Олексій Дорошенко.

Підпадають під державне регулювання гречка, цукор, пшеничне борошно, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1-ої категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу. Державне регулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички. Перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зрости.

«Вважаю це дієвим механізмом впливу на цінову ситуацію в країні та початок м’якого регулювання за європейським зразком. Для прикладу, у Франції під регулювання підпадає декілька тисяч найменувань продуктів», – додає Олексій Дорошенко.