Депутатам не вистачило голосів, щоб знову розпустити виконком

Але вже готують новий проект розпуску

28 серпня на сесії Черкаської міської ради голосували за розпуск виконкому та припинення повноважень заступників міського голови. На обговорення винесли 3 проекти рішень – авторства міського голови Анатолія Бондаренка, секретаря Олександра Радуцького та депутата Руслана Зорі. Проте жоден із проектів не набрав достатньої кількості голосів.

10 серпня депутати вже розпускали виконавчий комітет, але міський голова заборонив це рішення. На його думку, потрібно було залишити старий виконком, який би працював до обрання нового. Адже це передбачено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». На сьогоднішній сесії депутати не змогли подолати вето міського голови. Натомість Анатолій Бондаренко запропонував свій проект. Згідно з ним теперішній виконком має працювати, допоки не створять новий.

– Я пропоную депутатам, депутатським фракціям і громадським організаціям внести свої пропозиції щодо складу нового виконкому. Запевняю, що готовий подати список осіб нового складу виконкому протягом 10 днів, – заявив міський голова Анатолій Бондаренко.

Депутат міської ради від фракції «Укроп», яка на сьогоднішньому засіданні припинила діяльність, Руслан Зоря вніс на розгляд власний проект. Згідно з ним виконавчий комітет мають розпустити одразу після того, як за це проголосують.

– Я сумніваюся, що якщо ми підтримаємо ваш проект рішення, ви будете працювати над створенням нового виконавчого комітету, – звернувся Руслан Зоря до міського голови. Ваш проект дає можливість навіть не створювати новий комітет, бо прийняте рішення не позбавляє права чинних заступників міського голови працювати.

Зрештою на жоден із запропонованих проектів у депутатів не вистачило голосів. Це означає, що чинний виконком продовжує працювати, поки депутати не подолають вето міського голови 28-ма голосами.

Депутати 22 голосами доручили міському голові підготувати новий проект рішення. Відповідно до нього мають не тільки розпустити теперішній виконком, а й відразу затвердити його новий склад. З кандидатурами слуги народу повинні визначитися до наступної сесії міськради.

Нагадаємо, про розпуск виконавчого комітету депутати заговорили після того, як 28 липня його члени таємно, при вимкнених камерах,  без присутності журналістів і громадських активістів проголосували за детальний план забудови набережної.