Далеко не «Прозорий офіс». У Черкасах відкриють ще один ЦНАП

Його будівництво коштуватиме 59 млн гривень

Щоб покращити обслуговування населення, Кабінет Міністрів постановив створити центри надання соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс». Зараз цей проект реалізують в Одесі, Дніпрі, Києві, Львові, Одесі, Харкові та Черкасах. «Прозорий офіс» з’явиться в Черкасах до 2018 року і допоможе об’єднати в одному місці всі служби, які надають соціальні послуги.

Фото з сайту міської ради

Непрозора схема на «Прозорих офісах»

Майже у всіх містах, де почали впроваджувати «прозорі офіси», виявили порушення. Наприклад, на Одещині підрядника вже підозрюють в розкраданні бюджетних коштів, а в Харкові нажились на 30 млн грн на спеціальному програмному забезпечені.

За словами координатора Черкаської області у сфері електронних закупівель Артура Чемериса, це схема розмиття коштів по об’єктах в різних куточках країни із значним завищенням вартості будівництва:

«Наприклад, у зведенні черкаського офісу мають використовуватися коштовні будівельні матеріали, які мало стосуються до соціального проекту «Прозорий офіс». Крім того, корупційні ризики закладені і в технічному та програмному забезпечені роботи ЦНАПу (Центр надання адміністративних та соціальних послуг, – ред.)».

У 2016-му працівники департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради придбали проектно-кошторисну документацію і місцева прокуратура відкрила кримінальну справу проти голови департаменту. У департаменті відмовились укладати угоди з переможцем допорогової закупівлі. Під час конкурсних торгів вартість робіт становила 900 тис. грн. Тоді як переможець конкурсу ТОВ «Глобальні інжинірингові рішення» дав ціну 352,5 тис. грн, учасник ТОВ «Гарант» на цьому ж аукціоні дав ціну 699 тис. грн, стартуючи з 882 тис. грн. Однак торги скасували через «відсутність подальшої потреби». Зрештою влада уклала прямий договір без конкурсу вартістю 848,7 тис. грн із ТОВ «Гарант». За словами Артура Чемириса, через скасування використання системи електронних закупівель «ProZorro» для допорогових сум під час виготовлення проектно-кошторисної документації для «Прозорого офісу» місто втратило 500 тисяч гривень. Розслідування цієї справи триває, а саму проектну-документацію передали на баланс департаменту соціальної політики.

Черкаський «венеціанський палац»

Проект «Прозорого офісу» в Черкасах уже розроблено, тепер лише шукають підрядника на виконання робіт. Департамент соціальної політики Черкаської міської ради оголосив тендер на закупівлю робіт з реконструкції одного з майнових комплексів під «Прозорий офіс». Розташований він буде за адресою вул. Благовісна, 170 (біля уже існуючого ЦНАПу) і його будівництво коштуватиме 59 млн гривень. Закінчити його повинні до 31 грудня 2018 року. 

Ось що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, буде ЦНАПі:

 • Приміщення з робочими місцями для адміністраторів для прийому громадян;
 • Приміщення  для оброблення документів з робочими місцями для працівників;
 • Приймальні;
 • Зала очікування;
 • Туалет для відвідувачів у приміщенні;
 • Системи електронного управління чергою;
 • Кімната для дітей;
 • Архівне приміщення;
 • Кімнати для відпочинку, туалети для персоналу;
 • Обладнаних робочих місць для адміністраторів (робочі столи, стільці для адміністраторів, комп’ютери, принтери, сканери);
 • Обладнаних робочих місць для працівників.

Але найцікавіше те, що для будівництва хочуть закупити елітні будівельні матеріали. Наприклад,  декоративну венеціанську штукатурку Raffaello Decor Stucco вартістю 65 євро за 5 літрову банку. Це коштуватиме у 3 млн гривень. Також планують укласти 4 тисячі квадратних метрів тротуарної плитки, для порівняння – площа футбольного поля не менше 7 тисяч квадратних метрів. На території ЦНАПу буде 900 квадратних метрів газону.

Велику суму на будівництво директор департаменту соціальної політики міськради Олег Гудзенко пояснює місцем розташування.

– Зараз там знаходяться цехи заводу «Фотоприлад», і щоб облаштувати їх під адмінбудівлю для потреб громадян, потрібна така велика сума. 30 мільйонів гривень надає держава, іншу половину – місто.  В установі надаватимуть соціальні послуги: субсидії, пільги, пенсійні відомості. В ньому розмістять департамент соціальної політики, органи пенсійного фонду тощо, щоб люди могли отримати всі соціальні послуги в одному місці. А функції діючого Центру надання адмінпослуг, який неподалік, такі ж і лишаються.

Яка є альтернатива?

В Черкаській області при кожній районній адміністрації вже є центри надання адмінпослуг, є вони і в 5 об’єднаних територіальних громадах. Також у процесі реалізації обласна програма «Електронна Черкащина», яка поєднає в одну систему районну адміністрацію, міську, виконком та районні ради. Це буде автоматизована інформаційна онлайн-система для надання електронних адміністративних послуг. До того ж, на рівні районних і міських рад діятиме розсилка всіх проектів рішень і документів на підписані електронні скриньки. Громадяни зможуть внести поправки чи пропозиції до них.

За адресою вул. Благовісна, 170 продовжує працювати ЦНАП, утворений рішенням Черкаської міської ради. Його відкрили 3 серпня 2012 року. На сьогоднішні через Центр  надається 181 адміністративних послуг, його щоденно відвідує близько 600-650 осіб. Основним напрямком діяльності Центру є спрощення процедур надання адміністративних послуг, у тому числі документів дозвільного характеру, скорочення витрат часу суб’єктів господарювання на отримання будь-яких дозволів, довідок, погоджень, висновків, необхідних для започаткуванні та здійсненні підприємницької діяльності.

Центр об’єднує в одному приміщенні:

 • управління надання адміністративних послуг департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради;
 • сектор з питань видачі документів дозвільного характеру Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків Черкаської обласної державної адміністрації;
 • відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції;
 • відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції;
 • консультаційний центр управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області;
 • Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області;
 • представників дозвільних та адміністративних органів.

У квітні цього року заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе заявив, що в Черкасах планують створити новий ЦНАП. Він навіть також розмістив його архітектурну концепцію. Розмістити його планували біля черкаської філармонії. Проте зараз в Черкаській обласній адміністрації кажуть, що жодної інформації про цей Центр більше і не чули.