Чи пристібаються черкаські водії (дослідження)

Спойлер: наші водії – одні з найсумлінніших в Україні

Черкаси опинилися на другій позиції у рейтингу обласних центрів, де найчастіше користуються ременями безпеки. Нас обійшов тільки Київ. Про це повідомляють у дослідженні Vision Zero та Центру верховенства права.

Згідно з дослідженням, ременями безпеки користуються менше 30% автомобілістів. Це критично низький рівень. Єдине місто, де понад половина водіїв використовують ремені, це – Київ.

Черкаси – наступні за столицею і посіли друге місце із показником майже 40 %. Із 1231 черкаських водіїв пристебнутими були 485. За цим показником наше місто піднялося на дві позиції у порівнянні із 2018-им.

Далі за нами у рейтингу ідуть Львів – 36,9 %, Чернівці – 34,2 % та Чернігів – 33,3 %.

Найрідше ремені використовують у Маріуполі (7,5 %), Сєвєродонецьку (9,1 %) та Кропивницькому (11,6 %).

Експерти кажуть: для того, щоб покращити ситуацію, потрібно підвищити штрафи за ігнорування ременів безпеки. Бо сьогодні це 51 гривня. Водночас поліція зі свого боку має посилити контроль.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, паски безпеки рятують життя. Використання паска безпеки знизить ймовірність загибелі на 40-50% для водіїв і пасажирів на передніх сидіннях і приблизно на 25% – для пасажирів на задніх сидіннях.