Чи переноситимуть дату святкування Різдва

У Православній церкві України прокоментували можливу реформу

Нині в Україні двічі відзначають Різдво – за григоріанським календарем у ніч з 24 на 25 грудня і за юліанським – у ніч з 6 на 7 січня. Віднедавна усе частіше лунають думки, що треба святкувати Різдво «разом з Європою». Проте перехід Православної церкви України на григоріанський календар може роз’єднати вірян. Так вважає керівник пресслужби ПЦУ Євстратій Зоря.

«Поспішна календарна реформа потенційно «законсервує» в Московському патріархаті тисячі громад з мільйонами вірних. Вона внесе сум’яття в українське православ’я на десятиліття наперед», – написав він.

Євстратій Зоря додає, що ризики від реформи церковного календаря сьогодні реальні. Замість об’єднання, вона може розділити вірян.

Раніше митрополит Епіфаній заявляв, що ПЦУ не проти календарної реформи. Але якщо її підтримуватиме більшість вірян і соборний орган ПЦУ ухвалить відповідне рішення.

При цьому у ПЦУ зазначають, що «ані Євангеліє, ані загалом Передання Церкви не подає нам точного дня народження Спасителя, бо головним у святкуванні є не його дата, а зміст події».

«Низка Православних церков відзначає подію народження Христа 25 грудня за новим стилем. Проте це результат календарної реформи, яку вони провели протягом 20 століття. Тоді вони перейшли на новоюліанський календар. Його вважають більш точним, аніж юліанський та григоріанський. Тобто, мова йде не просто про те, щоб «перенести» святкування Різдва Христового, а про повноцінну календарну реформу, яка стосується всього богослужбового року, а не лише одного-двох святкових днів», – пишуть в УПЦ.