Чому потрапити у збірну України «Ігор Нескорених» важливо? Ветеран війни Артем Лукашук

Спортсмену з третьої спроби вдалося потрапити у збірну

25-річний ветеран війни Артем Лукашук потрапив до збірної України «Ігор Нескорених-2020». Артем вже готується до змагань. Вони пройдуть у Гаазі в Нідерландах 16 травня. На змаганнях він бігатиме, стрибатиме у довжину і штовхатиме ядро.

Артем Лукашук побував у найгарячіших точках війни на Сході. У складі 25-ої повітряно-десантної бригади звільняв Слов’янськ, Дебальцеве, Краматорськ, Червоний Лиман, Вуглегірськ. У серпні 2014 року уламки міни влучили в нього. Хлопець отримав поранення й важку контузію. Уламки перебили праву стопу. Вона повністю оніміла й Артем її не відчуває.

фото Артема Лукашука
«Участь у збірній – це новий поштовх вперед» – Артем Лукашук. Фото Артема Лукашука

Після реабілітації хлопець повернувся в спорт. Артем з дитинства займався футболом. В старшому віці – змішаними єдиноборствами. У 2017 році він здобув золото на відбіркових змаганнях в Україні у складі збірної України і побував на «Іграх Нескорених» для воїнів, що зазнали поранень у Канаді. У 2018 році – ще дві золотих медалі зі спринту і стрибків у довжину на відбіркових змаганнях в Україні. А на Марафоні морської піхоти США – ще й медаль «За силу волі».

У 2019 році Артем з третього разу пройшов відбір в збірну «Ігор Нескорених». Що потрапити туди, спортсмен готувався з 2017 року.

«Відтоді я був у резерві збірної. Але двічі не вдавалося потрапити в команду. У цьому році таки потрапив. На відборі ще й побив свій рекорд зі спринту в 100 метрів – пробіг за 11,6 секунд. Раніше було 13 секунд», – каже Артем.

фото Артема Лукашука
Спортсмен зі своїм тренером Антоном Скачковим. Фото: Інфоміст

Потрапити в збірну України «Ігор Нескорених» – важливо, говорить ветеран війни. Участь в змаганнях дає можливість насамперед реабілітуватися, тримати себе у формі. 

«Для мене як для спортсмена це дуже важливо. Те, що мене відібрали – це новий поштовх вперед. Коли ти досягаєш якихось результатів, потрапляєш в збірну, далі виграєш, ти показуєш іншим хлопцям, що це реально зробити. Поранення – це не вирок. На своєму прикладі я показую, що все реально. Головне до цього йти», – каже Артем.


Читайте також: «Коли хочеш жити – воюєш. Часто із самим собою. Як воїни звикають до війни і вчаться жити після»


Спортсмен родом із Амвросіївки Донецької області. У 2013 році, після закінчення технікуму, хлопець пішов за контрактом до армії – в 25-ту бригаду ВДВ Дніпро. До Черкас Артем переїхав у червні 2016 року. Його дружина Карина родом із Черкаської області. Вони познайомилися, коли Артем був на реабілітації. У них народився син Єгор.

фото Артема Лукашука
Спортсмен готується до змагань, які пройдуть 16 травня 2020 року в Гаазі. Фото: Інфоміст

П’яті «Ігри Нескорених» відбудуться 9-16 травня 2020 року у Гаазі, Нідерландах. Збірна України візьме участь в змаганнях у розширеному складі. Цього року Фундація «Ігор Нескорених» прийняла рішення про збільшення квоти української команди з 15 до 20 спортсменів. «Ігри Нескорених» – це найбільші в світі міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, виконуючи громадянський обов’язок.