Чому планують продовжити карантин і чи послаблять обмеження

Спалах коронавірусу може статися вже наприкінці цього тижня

Близько 130 тисяч українців таки пішли до церков на Великдень. Через нехтування карантинних правил в Україні через тиждень може різко зрости кількість інфікованих. Як готуються до нової хвилі інфікування в Міністерстві охорони здоров’я та в Кабінеті міністрів України.

«На думку епідеміологів на п’ятий-десятий день після такого масового скупчення людей у храмах ми можемо очікувати зростання захворюваності. Так відбулося і відбувається після Вербної неділі. На превеликий жаль, ми можемо чекати на таку загрозу і через тиждень практично», – каже заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, пише «ТСН».

Але, за її словами, досить жорсткі заходи карантину зробили зростання захворюваності не піковим, а пологим. Тому сьогодні лікарні не переповнені, а апаратів штучної вентиляції легень задіяно не більше восьми відсотків. У резерві є ліжка в стаціонарах й у відділеннях інтенсивної терапії.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що пік захворюваності на коронавірус припаде на початок травня, інформує прес-служба Офісу президента.Тому після його проходження почнуть упроваджувати антикризові заходи з підтримки економіки. А медикам планують доплатити. Додаткові виплати відбудуться наприкінці квітня, коли медики отримають основні зарплати.

За словами очільника Міністерства охорони здоров’я Максима Степанова, на найближчому засіданні уряду міністерство запропонує продовжити карантин до 12 травня. При цьому послаблять умови ізоляції. Наприклад, дозволять відвідувати музеї та бібліотеки, прогулюватися парками. 

«Але ці прогулянки будуть чітко обмежені. Обмеження будуть щодо кількості осіб та засобів індивідуального захисту», – каже Максим Степанов.