Чому Інстаграм приховав лайки. Відповідає психолог

Нововведення працює поки що у тестовому режимі

Із 14 листопада соціальна мережа Instagram почала приховувати лайки під постами користувачів. Поки що це роблять у тестовому режимі, проте розробники налаштовані оптимістично. Що означать такі зміни та як це вплине на користувачів, дізнавалося Громадське: Черкаси.

«Якщо ви потрапили в число тих, хто користується тестовою версією, ви більше не побачите загальну кількість лайків і переглядів під фотографіями і відеозаписами у стрічці. Винятками є тільки ваші пости», – йдеться у повідомленні Інстаграму.

Раніше тестові запуски цього нововведення провели в Австралії, Бразилії, Ірландії, Італії, Канаді, Новій Зеландії та Японії. Вони показали позитивні результати. У зв’язку з цим і ухвалили рішення про розширення програми.

«Ми ухвалюватимемо рішення, які шкодять бізнесу, якщо вони насамперед допомагають ментальному здоров’ю людей і загалом їхньому здоров’ю», – говорить про політику соцмережі гендиректор Інстаграм Адам Мосері.

Символіка сердечок – це певний сурогатний замінник любові: якщо я популярний, значить мене люблять, на мене рівняються. І те, що Інстаграм почав приховувати лайки, це було зроблено із думкою про людину. Так вважає кандидатка психологічних наук Юлія Сіденко.

Ілюстрація techcrunch.com

«Чому соцмережі зараз такі популярні? Тому що це окремий всесвіт. На своїй сторінці людина показує щасливе і багате життя, а насправді це може бути ілюзія. А в інших людей, які дивляться на це, може виникнути відчуття, що вони невдахи. Велика проблема соцмереж полягає у тому, що люди постійно порівнюють себе з іншими. Таке порівняння може понизити самооцінку, викликати тривожність та навіть депресію», – говорить психологиня.

На її думку, тепер користувачі Інстаграму будуть більше орієнтуватися не на форму, а на зміст. Коли людина бачить, що під постом чимала активність, то значить це повідомлення гідне уваги. Людина теж починає це підтримувати і не через те, що вчиталася у зміст, а тому що це хайп, популярність і так далі. Тестова версія спонукатиме користувачів до розвитку критичного мислення, бо лайків вже не буде видно. Те ж саме стосуватиметься і рекомендацій, коли так званий лідер думок щось радить. Тепер впливати буде складніше.

«Із досвіду роботи зі своїми клієнтами, скажу, що кожен другий має залежність від інтернету й авторитетів у соцмережах. Це реальна проблема. Якщо виникає залежність, це для мене перший дзвіночок і сигнал, що потрібно попрацювати над самооцінкою і впевненістю у собі. Можливо, людина відчуває себе неповноцінною. Якщо такі моменти є, значить треба проаналізували сімейні тенденції виховання. Можливо, цій людині ніхто не казав компліменти, батьки не казали, що люблять такою (таким), як ти є, і тобі не потрібно підлаштовуватися під стандарти, штучно сформовані у суспільстві», – додає Юлія Сіденко.