Хрест не даємо цілувати – тільки прикладаємо. Чому черкаські церкви не закривають на карантин

Розповідаємо, що роблять у церквах Черкас під час пандемії коронавірусу

16 березня виконком відправив на карантин низку закладів у Черкасах. У своєму рішенні місцева влада рекомендувала призупинити діяльність церков і храмів. Чи працюватимуть найбільші собори міста – Свято-Троїцький і Свято-Михайлівський, – дізнавалося Громадське: Черкаси. Говоримо із владикою Іоаном і протодияконом Іваном Поліщуком.

Свято-Троїцький собор Української православної церкви, що біля Пагорбу Слави, працюватиме без змін. Увесь день храм відкритий для вірян. Владика Іоан каже, вони ввели всі необхідні заходи, щоб запобігти поширенню вірусів.

«Ми захистили нашу лавочницю – поставили скло в іконній лавці. Вона працює в рукавичках. Увесь персонал собору займається дезінфекцією речей, яких торкаються люди. Миють дверні ручки, протирають дезінфікуючим розчином ікони. Хрест не даємо цілувати – тільки прикладаємо. Після кожного доторку протираємо. Ми ввели загальну сповідь – без особистого контакту з парафіянами. Коли проходить хрещення, впускаємо тільки родину і запрошених на обряд. Для сторонніх відвідувачів двері зачиняємо», – розповідає очільник собору.

Чому черкаські церкви не закривають на карантин

За словами владики, за останній час відвідувачів собору поменшало. Парафіян, які кашляють чи чхають, просять не заходити у приміщення.

«Я як керівник собору беру на себе відповідальність, що в такому режимі роботи ми повністю убезпечимо наших парафіян від зараження. Я ще не знаю, як працюватимемо на великі свята: Благовіщення, Вербна неділя, Великдень. Ще будемо думати над цим питанням, спостерігати за ситуацією», – додає митрополит.

Владика Іоан закликає молитися і просити допомоги у Бога. А ще берегти себе – переглянути свої шкідливі звички, що позначаються на здоров’ї: куріння, вживання алкоголю, малорухливий спосіб життя.

Не змінюватиме графік служби і Свято-Михайлівський собор. Там теж проводять превентивну дезінфекцію.

Чому черкаські церкви не закривають на карантин

«Регулярно проводимо прибирання. Протираємо ікони антисептичними засобами. У нас і до епідемії біля ікон лежали хустинки і спиртовий розчин. На дверних ручках намотали марлю, яку попередньо змочили антисептиком», – говорить протодиякон Іван Поліщук.

У храмі є припис: якщо відчуваєте симптоми, треба приходити у масках. Там наголошують, якщо вірянин погано себе почуває, то краще пересидіти вдома. Це – відповідальність кожного.

«Що стосується богослужінь, то тут компромісів бути не може. Ми відкриті, як і раніше. На різних сторінках історії церква завжди була з людьми. Люди шукали Божу допомогу у церкві. Це було б злочином проти християн зараз відвернутися і залишити їх сам на сам з бідою», – додає Іван Поліщук.