Клумби, скульптури чи фонтан. Черкасців просять вирішити, що буде на площі біля театру

Від жителів міста залежить те, як зміниться площа Тараса Шевченка

Площу перед театром у Черкасах реконструюють. На це з міського бюджету спрямують вісім мільйонів. Як використають ці гроші, залежить від містян. Їх просять долучитися до опитування, щоб визначитися, який вигляд матиме оновлена площа і що там буде.

«Основна мета – напрацювати такі рішення для площі, які будуть задовольняти потреби містян. Ці потреби допоможе визначити опитування містян та спостереження за рухом пішоходів і транспорту. Ну і ще важливий момент, що залученість громади до процесу дає відчуття, що тебе почули, що ти можеш впливати на зміни в місті, що воно твоє, а не просто нав’язане кимось зверху», – говорить менеджерка урбаністичних проектів у ГО «Промолодь» Анастасія Івченко.

Театральна площа у Черкасах

Над проєктом працюють громадські організації «Молода Черкащина», «Промолодь» і «Ceuren». Вони опитуватимуть містян до 20 березня. Потім протягом місяця аналізуватимуть відповіді та сформують технічне завдання. Його публічно презентують 20 квітня. Потім документ передадуть до ОДА. Він стане основою для майбутнього проєкту оновленої площі.

«Дослідження об’єктів такого масштабу мало би тривати до року. Але ми не маємо стільки часу, тому доводиться робити це в експрес-режимі за два місяці. Це наша перша тестова ластівка», – додає Анастасія Івченко.

Наразі для проведення опитування і спостереження шукають волонтерів. Також бракує того, хто зможе візуально передати результати дослідження.

Посилання на опитування тут.

Площа Тараса Шевченка у Черкасах