Черкаський нардеп Бобов відсудив майже 40 мільйонів сплачених ним податків

За несплату податків з екс-регіонала хотіли зняти недоторканність

Окружний адміністративний суд Києва скасував податкові повідомлення-рішення Державної фіскальної служби України. Вони стосувалися нарахування народному депутату від групи «Відродження» Геннадію Бобову податкових зобов’язань та штрафів на суму 37,87 млн грн. Про це йдеться у рішенні суду від 22 січня, пишуть Наші гроші.

Розглянувши клопотання позивача Геннадія Бобова, суд дійшов до висновку, що податкові повідомлення-рішення Бобову винесено з порушенням вимог законодавства.

На думку суду, такі податкові рішення ДФС могла прийняти лише після винесення судом обвинувального вироку, що набрав законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Нагадаємо, у березні 2017 року ДФС провела документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Бобовим за період з 1998 по 2016 рр.

У ході перевірки були виявлені порушення: у 2014-2015 рр занижено податок на доходи фізичних осіб на суму 30,99 млн грн, військовий збір – на 1,99 млн грн, а також не подано податкову декларацію за 2015 рік.

Після перевірки електронної декларації нардепа Геннадія Бобова ГПУ підготувала подання до Верховної Ради про зняття недоторканності з екс-регіонала. Про це 19 травня написав на своїй сторінці у Facebook генеральний прокурор Юрій Луценко.

За словами Луценка, Геннадій Бобов не сплатив 1 мільйон доларів податку.

Бобову оголосили підозру за статтями Кримінального кодексу «Ухилення від сплати податків» (ст.212) та «Службове підроблення» (ст. 366, прим.1). Нардепу загрожував штраф до 8500 гривень або заборона займати певні посади/ув’язнення строком до трьох років.

Хоча нардеп одразу назвав обвинувачення в несплаті податків безпідставним, через тиждень, 26 травня, сплатив увесь борг – 37,9 мільйонів гривень. Генпрокурор Луценко назвав такий вчинок «гідним прикладом».

«Народний депутат Геннадій Бобов дотримав слова і сплатив визначену ДФС суму податкової недоїмки в 37 млн 866 тис 045 грн 02 коп. На рахунок Держказначейства. Гідний приклад. Сплати податки і спи спокійно у гордості за багату країну», – повідомляв він у Facebook.

Тоді ж речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що подання на зняття недоторканності з Бобова відкликане.

Проте народний депутат заявив, що планує повернути кошти через суд.

«Я виконав свої зобов’язання в повному обсязі, хоча і нe погоджуюся з ними. Алe я дію і буду діяти виключно в рамках Закону. Пeрeконаний, що остаточну крапку в цій справі поставить суд», – писав він.