Визнання за гроші

Черкаське комунальне підприємство купує собі нагороди

Майже 20 000 гривень заплатило цьогоріч комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго» за відзнаки та нагороди, які отримало на всеукраїнських конкурсах. Чому підприємство бере участь у платних конкурсах та на що витрачає гроші, дізнавалося Громадське.

У травні цьогоріч «Черкаситеплокомуненерго» укладає договір із ТОВ «Рейтинг якості», отримує Почесну нагороду «Зірка якості» та відповідний експертний висновок, орден «Лідер країни», Почесні дипломи. За ці послуги у комплексі підприємство сплатило 11280 гривень.

У серпні підприємство стало володарем звання «Лідер року» у номінації «Фінансові показники успішної діяльності» серед суб’єктів господарювання України, що надають послуги з теплопостачання. На офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України «Прозоро» є договір від 12 липня цього року із ТОВ «Редакція «Торгово-промислова Україна», згідно з яким комунальне підприємство сплачує 8 000 гривень за рекламно-інформаційні послуги, серед яких і сертифікат та медаль «Лідер року-2017».

Попередній керівник «Черкаситеплокомуненерго» не практикував купівлю відзнак. Про це говорить колишній директор комунального підприємства, а нині депутат Черкаської міської ради Павло Карась.

«Ні в яких таких конкурсах я не перемагав, і тим паче гроші за нагороди не платив. Формально в цьому немає нічого забороненого, йдеться хіба що про морально-етичні норми, – говорить Павло Карась. – Купувати медалі за кошти платників податків, щоб потім інформацією про нагороду керівника підприємства маніпулювали політики, – це огидно».

Не підтримує подібні рекламні акції керівник Академії стратегічних досліджень Сергій Пасічник.

«Практика купівлі нагород є ганебною в принципі – від фронтових до рейтингових. І звісно ж це замилювання очей громадянам», – зазначає він.

Натомість на самому підприємстві нічого крамольного у витрачанні грошей на участь у конкурсах не вбачають.

«Якщо грамоту дають у міністерстві, то це просто грамота, а то – в рамочці, з виготовленою медаллю, сертифікатом, з правом використання логотипів цих рейтингів, – пояснює заступник директора з економічних питань КП «Черкаситеплокомуненерго» Алла Гуц. – У нас справді є досягнення і показники, за які нас і нагородили. Ми сплачували участь у цих рейтингах не із грошей, які йдуть із тарифів споживачів. 8 тисяч гривень – це, згідно з пакетом, ще не найбільша сума, яку можна було сплатити, там є і по 20, і по 40 тисяч гривень. Ми в цьому рейтингу на сьомому місці. Серед учасників цих рейтингів – наші колеги, які теж є комунальними підприємствами – як скажімо, з Харкова чи Львова. Тепер про успіх нашого підприємства знають не лише в Черкасах, а й по всій Україні. Місто має ще й пишатися нашим підприємством, всі споживачі мають пишатися».

Попри те, що в платних рейтингах беруть участь комунальні підприємства цієї галузі із інших міст, КП «Черкаська ТЕЦ», яке надає аналогічні послуги, такого не практикує.

«Державними нагородами у 2017 році Черкаська ТЕЦ та працівники підприємства не нагороджувалися. Однак до професійного свята – Дня енергетика, що буде відзначатися 22 грудня, адміністрація подала документи до Черкаської обласної організації профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України про відзначення працівників підприємства почесними грамотами Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, Виконавчого комітету Черкаської міської ради, медаллю Черкаського виконавчого комітету Черкаської міської ради «За сумлінну працю», – повідомляє начальник відділу кадрів ПАТ «Черкаське хімволокно» відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» Володимир Шаповалов.

Вистачає і державних безкоштовних конкурсів, де можна отримати визнання, і у КП «Черкасиводоканал».

«Мене не цікавлять платні рейтинги. Це називається «купи собі медальку». Нам неодноразово пропонували участь у них, але ми відмовляємося. Я не вважаю доцільним витрачати на це кошти, – говорить директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко. – Натомість нам приємно, що нещодавно наша робота була високо оцінена у рейтингу підприємств, який складало «Черкасистандартметрологія». Це справді оцінка нашої діяльності».